Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychWystawa „Dziadek z Wehrmachtu” z innej perspektywy.

Posłuchajcie niezwykłych relacji radiowych świadków czasu w ramach naszej wystawy: Dziadek z Wehrmachtu. Doświadczenia zapisane w pamięci!

 

Z przyjemnością informujemy, że jeszcze do 31 stycznia 2016 naszą najnowszą wystawę „Dziadek z Wehrmachtu. Doświadczenie zapisane w pamięci” będzie można oglądać w Przystanku Historia - Centrum Edukacyjnym IPN w Katowicach. Wszystkich tych, którzy wystawę widzieli i tych, którzy to niesamowite doświadczenie mają jeszcze przed sobą, już dziś zapraszamy na naszą stronę Archiwum Historii Mówionej: www.e-historie.pl. Na tej platformie w zakładce pt: „Dziadek z Wehrmachtu” możecie wysłuchać relacji radiowych, które znalazły się w naszej multimedialnej wystawie. Emocjonalne świadectwa uczestników tamtych wydarzeń traktują o czasach przedwojennych, o początkach wojny, o doświadczeniu bycia żołnierzem Werhmachtu, o końcu wojny i latach powojennych w pamięci żołnierzy.

Relacje te nikogo nie zostawiają obojętnym! Zapraszamy na www.e-historie.pl! Posłuchajcie relacji i wybierzcie się na tę unikatową wystawę!« wsteczPARTNERZY

 

 

 

 

Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu/Konsulat RFN w Opolu

 

 

 

 

 Niemieckie Forum Kultury Europy Środkowej i Wschodniej

 

 

 

 

Centrum Edukacyjne IPN im. Henryka Sławika w Katowicach

 

 

 

Fundacja Ośrodka „Karta”

 

 

 

 

Archiwum Państwowe w Katowicach

 

 

 

 

Niemiecki Instytut Historyczny w Warszawie

 

 

 

 Muzeum Śląskie w Katowicach

 

 

 

 

Dom Spotkań z Historią w Warszawie

 

 

 

 

 Muzeum Ziemi Górnośląskiej w Ratingen

 

 

 Instytut Stosunków Kulturalnych z Zagranicą