Logo DWPN 1%

„Nasza Europa – nasza przyszłość"
Dodaj do ulubionychDom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Konsulat Generalny RFN we Wrocławiu zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego oraz opolskiego do udziału w grach symulacyjnych: 11 grudnia w Opolu oraz 15 grudnia w Gliwicach. Zgłoszenia do 7 grudnia! UWAGA: BRAK WOLNYCH MIEJSC!

 

 

 

 

 

„Nasza Europa – nasza przyszłość"
Gra symulacyjna

grudzień 2015
11 grudnia, Hotel DeSilva, ul. Powolnego 10, 45-082 Opole
15 grudnia , Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Bojkowska 37, 44-100 Gliwice

 

Uczestnicy gry wcielą się w przypisane im role, biorąc tym samym udział w symulacji działania  Rady Europy. Przedstawiana przez nas gra stanowi formę uczenia się poprzez symulację i odgrywanie ról zgodnie z zaplanowanym scenariuszem, dzięki czemu daje okazję do rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji. Role pozostawiają "aktorom" swobodę w tworzeniu osobowości ich postaci tak, aby mogli działać w sposób indywidualny, podejmując własne decyzje w przestrzeni fikcyjno-realnej. Proces nauczania jest tak samo ważny, jak sama zabawa.

Gra symulacyjna skierowana jest do wszystkich młodych osób w wieku od 16 do 19 lat, zainteresowanych polityką, przestrzenią społeczną i prawami mniejszości, oraz chcących zapoznać się z procesami podejmowania społecznych i politycznych decyzji. Istotna jest także chęć do dyskusji i wyrażania swoich poglądów oraz umiejętność negocjacji, pracy w zespole
i odgrywania przydzielonej roli.

Gra ma charakter kompleksowy: obejmuje kolejno etapy warsztatowego przygotowania do pracy w grupie, wprowadzenia do odgrywania ról przez uczestników, symulacji pracy Rady Europy oraz podsumowania gry.

Gra przeznaczona jest dla 60 osób. Zgłoszenia do 7 grudnia 2015 roku.

Miejsce gry:
Opole: Hotel DeSilva, ul. Powolonego 10
Gliwice: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Bojkowska 37

Termin:
Opole: 11 grudnia 2015 roku
Gliwice: 15 grudnia 2015 roku

Zapraszamy do udziału!« wsteczKONTAKT
Mariusz Rotarski
manager projektów
email: mariusz.rotarski@haus.pl
tel.: 32 461 20 70
fax: 32 461 20 71
PARTNERZY

Konsulat Generalny RFN we Wrocławiu


Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o.


Patronat Medialny:


Dziennik Zachodni