Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychHistoria Górnego Śląska w wersji niemieckiej już dostępna!

Pragniemy poinformować, że na rynku wydawniczym pojawiła się niemiecka wersja publikacji Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej "Historia Górnego Śląska. Polityka, gospodarka i kultura regionu europejskiego". Zachęcamy do składania zamówień na publikację w cenie promocyjnej.

 

 

 

 

 

 

Owocem współpracy Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej (DWPN z wybitnymi historykami z Polski, Niemiec i Czech jest wydana po raz pierwszy w 2011 roku popularno-naukowa synteza historii Górnego Śląska. Nad przebiegiem prac nad publikacją i kwestią merytoryczną czuwali znawcy tematu, znamienici profesorowie ze znaczącym dorobkiem naukowym: po stronie polskiej prof. Ryszard Kaczmarek z Uniwersytetu Śląskiego; po stronie niemieckiej prof. Joachim Bahlcke z Uniwersytetu w Stuttgarcie, oraz po stronie czeskiej prof. Dan Gawrecki z Uniwersytetu w Opawie.

"Historia Górnego Śląska. Polityka, gospodarka i kultura europejskiego regionu" to książka koncentrująca się na europejskiej historii Górnego Śląska, w ramach której po raz pierwszy od zakończenia II wojny światowej polscy, niemieccy oraz czescy historycy podjęli próbę możliwie szerokiego opracowania spornej historii tego regionu o wielokulturowych tradycjach i powikłanych tożsamościach.

W 2015 roku została wydana niemiecka wersja naszej publikacji, dlatego gorąco zachęcamy do składania zamówień na publikację w cenie promocyjnej 270 zł. Na niemieckim rynku wydawniczym ksiązką będzie dostępna w cenie 80 euro. Zamówienia można składać w obu biurach Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.« wsteczKONTAKT
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej
ul. Bojkowska 37
44-100 Gliwice
tel.: (0-32) 461 20 70
fax: (0-32) 461 20 71
haus@haus.pl

lub

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej
ul. 1 Maja 13/2
45-068 Opole
tel.: (0-77) 402 51 05
fax: (0-77) 402 51 15
haus-opole@haus.pl