Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychPierwszy Zjazd Klubu Odkrywców Niemieckiego już za nami!

15 maja 2015r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Odkrywców Niemieckiego. We wrześniu 2014 roku w wybranych szkołach (szkoły podstawowe i gimnazja) województwa opolskiego i śląskiego powstało 21 Klubów Odkrywców Niemieckiego. Celem Klubów jest  w szczególności zdobywanie przez uczniów wiedzy na temat kultury, życia społecznego i wielokulturowej historii Górnego Śląska jak i innych regionów zamieszkałych przez mniejszość niemiecką w Polsce oraz  nauka języka niemieckiego.

W spotkaniu brało udział 14 Klubów wraz z opiekunami. Podczas spotkania Kluby miały okazję zaprezentowania siebie wraz ze swoją działalnością. Ponadto 7 animatorów przygotowało dla uczniów zabawy w języku niemieckimi i z językiem niemieckim. Animacje miały na celu poznanie się, nawiązanie współpracy dzięki wspólnym grom i zabawom oraz miłe spędzenie czasu z językiem niemieckim.

Dla opiekunów spotkanie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń w zakresie tego, jak Kluby działają na co dzień w swoich środowiskach szkolnych.

Mamy nadzieję, że tego rodzaju spotkania wpiszą się na stałe w kalendarz wydarzeń w ramach kampanii na rzecz polsko-niemieckiej dwujęzyczności pt.: „Bilingua – łatwiej z niemieckim”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 « wsteczKONTAKT

Patrycja Wiencek-Baron

Tel.: +48 (77) 402 51 05

partycja.wiencek@haus.pl