Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychSpotkanie przewodniczących mniejszości niemieckiej z województwa śląskiego

3 lutego br. w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach odbyło się pierwsze spotkanie przewodniczących mniejszości niemieckiej z województwa śląskiego.

 

 

 

 

 

 

Spotkanie mniejszości niemieckiej z województwa śląskiego
3 lutego 2015 r.
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej
ul. Bojkowska 37, Gliwice

 

W spotkaniu wzięło udział ok. 30 osób reprezentujących mniejszość niemiecką z Bytomia, Zabrza, Toszka, Pławniowic, Tarnowskich Gór i Raciborza. Kolejne spotkanie odbędzie się w maju br. w DFK Toszek. Dokładna data zostanie podana wkrótce.

Spotkanie, które zorganizowane zostało przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej przy wsparciu Instytutu Stosunków Kulturalnych z Zagranicą (ifa), zaczęło się od przedstawienia działalności DWPN. Następnie przedstawiciele kół opowiedzieli o planowanych działaniach, które odbędą się w najbliższym czasie. Kolejnym punktem spotkania był warsztat, którego celem było znalezienie nowych pomysłów na kolejne projekty. Ważnym aspektem ćwiczenia było takie zaplanowanie kolejnych działań, by zaangażować w nie członków innych kół DFK. Spotkanie przyciągnęło wielu zainteresowanych, którzy wyrazili chęć kontynuacji tego typu spotkań. Kolejne zostało zaplanowane na maj 2015 w kole DFK w Toszku.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i wkład w przebieg wydarzenia oraz mamy nadzieje, że spotkamy się już wkrótce.

 « wsteczPARTNERZY

 

 


Instytut Stosunków Kulturalnych z Zagranicą