Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychNasi młodzi dziennikarze z projektu „Archiwum Historii Mówionej” na obchodach z okazji 25 rocznicy upadku muru berlińskiego.

W dniach 6-8 listopada 2014 roku uczestnicy projektu „Archiwum Historii Mówionej” wzięli udział w podróży studyjnej do Berlina.

 

 

 

 

Pierwszym punktem programu młodzieży uczestniczącej w podróży studyjnej do Berlina było przysłuchanie się obradom Bundestagu w loży dla gości oraz możliwość dyskusji z Hartmutem Koschyk, Pelnomocnikiem Rządu Republiki Federalnej Niemiec ds. mniejszości narodowych oraz z  Posłem do Bundestagu Christophem Bergnerem.

Ponadto uczestnicy odwiedzili Bundestag, wysłuchali wykładu o pracy niemieckiego parlamentu oraz weszli na słynna kopułę Bundestagu, z której prezentuje się wspaniały widok na panoramę stolicy. W programie podróży znalazły się również takie punkty jak: Zwiedzanie Pomnika Pomordowanych Żydów Europy oraz Muzeum Story of Berlin.

Z okazji 25. rocznicy upadku muru berlińskiego, 7 listopada (piątek) młodzież miała okazję zobaczyć jak stolica Niemiec została znów podzielona. Tym razem jednak mur miał formę instalacji zrobionej z podświetlanych balonów.  

 

 « wsteczKONTAKT
Izabela Marzodko

tel. 77 402 51 05

e-mail. iza.marzodko@haus.pl