Logo DWPN 1%

Już dziś zasiądź w Radzie Europy!
Dodaj do ulubionychDom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Konsulat Generalny RFN we Wrocławiu zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego oraz opolskiego do udziału w grze symulacyjnej. Czekamy na Was 24 listopada w Opolu oraz 28 listopada w Gliwicach!

 

 

 

 

 

 

 

" Budujemy naszą Europę "
Gra symulacyjna

  24 listopada (pn.) 2014 roku, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Opole
28 listopada (pt.) 2014 roku, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Bojkowska 37, Gliwice

 

Uczestnicy gry wcielą się w przypisane im role, biorąc tym samym udział w symulacji działania  Rady Europy. Przedstawiana przez nas gra stanowi formę uczenia się poprzez symulację i odgrywanie ról zgodnie z zaplanowanym scenariuszem, dzięki czemu daje okazję do rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji. Role pozostawiają "aktorom" swobodę w tworzeniu osobowości ich postaci tak, aby mogli działać w sposób indywidualny, podejmując własne decyzje w przestrzeni fikcyjno-realnej. Proces nauczania jest tak samo ważny, jak sama zabawa.

Gra symulacyjna skierowana jest do wszystkich młodych osób w wieku od 16 do 19 lat, zainteresowanych polityką, przestrzenią społeczną i prawami mniejszości, oraz chcących zapoznać się z procesami podejmowania społecznych i politycznych decyzji. Istotna jest także chęć do dyskusji i wyrażania swoich poglądów oraz umiejętność negocjacji, pracy w zespole
i odgrywania przydzielonej roli.

Gra ma charakter kompleksowy: obejmuje kolejno etapy warsztatowego przygotowania do pracy w grupie, wprowadzenia do odgrywania ról przez uczestników, symulacji pracy Rady Europy oraz podsumowania gry.

Gra przeznaczona jest dla 60 osób. Zgłoszenia do 20 listopada 2014 roku.

Miejsce gry:
Opole: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, ul. Piastowska 14
Gliwice: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Bojkowska 37

Termin:
Opole: 24 listopada 2014 roku
Gliwice: 28 listopada 2014 roku

Godzina rozpoczęcia: 8:30

Zapraszamy do udziału!« wsteczKONTAKT

Mariusz Rotarski,
manager projektów
email: mariusz.rotarski@haus.pl
tel.: (32) 461-20-70
PARTNERZY