Logo DWPN 1%

Spotkania Eksperckie dla Rodziców
Dodaj do ulubionychJednym słowem Drodzy Rodzice, dajcie szansę na polsko-niemiecką dwujęzyczność swoim dzieciom - pragniemy zaprosić Państwa do udziału w Spotkaniach Eksperckich zachęcających do wychowania dwujęzycznego dzieci i młodzieży w domu rodzinnym oraz w szkole.

Już od 2010 roku Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej we współpracy z Związkiem Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce z powodzeniem organizuje szereg tzw. Spotkań Eksperckich, które stały się nieodzowną częścią realizowanej przez nas kampanii społecznej na rzecz polsko-niemieckiej dwujęzyczności pt. "Dwa to więcej niż jeden". 

Widząc szerokie zainteresowanie popularyzacją wychowania dwujęzycznego dzieci wśród środowiska mniejszości niemieckiej,  postanowiliśmy projekt ten kontynuować i również w 2012 roku podjąć organizację 10 takich spotkań na terenie województwa opolskiego i śląskiego.

Spotkania Eksperckie przeznaczone są przede wszystkim dla rodziców i wychowawców, aby zachęcić ich do dwujęzycznego, polsko-niemieckiego wychowania swoich pociech. Jednak nie tylko aktywistów i działaczy mniejszości niemieckiej pragniemy do udziału w spotkaniach zachęcić, ale wszystkie osoby, które posługują się językiem niemieckim jako językiem użytkowym. Podczas spotkań pragniemy przede wszystkim ukazać zalety polsko-niemieckiej dwujęzyczności oraz jej bardzo ważną funkcję w życiu każdego z nas, tak zawodowym jak i osobistym.

Ekspertami podczas spotkań będą: pan Waldemar Gaida, Wicestarosta Powiatu Strzeleckiego, ekspert w dziedzinie nauczania dwujęzycznego i prawa oświatowego oraz dr Małgorzata Wysdak, Prezes Stowarzyszenia "ProLiberis Silesiae", liderka i założycielka pierwszej szkoły stowarzyszeniowej w środowisku mniejszości niemieckiej. Spotkania oscylować będę wokół tematyki przedstawienia zalet dwujęzycznego wychowywania dzieci i młodzieży. Eksperci odpowiadać będą na nurtujące rodziców oraz wychowawców pytania dotyczące pozytywnych aspektów polsko-niemieckiej dwujęzyczności w domu rodzinnym oraz szkole.

W 2012 r. będziemy organizować 10 Spotkań Eksperckich na terenie województwa opolskiego (5 spotkań) i śląskiego (5 spotkań). Jeżeli są Państwo zainteresowani organizacją takiego spotkania, prosimy o zapoznanie się i wypełnienie załączonej poniżej ankiety, co pomoże nam w wyborze właściwych miejscowości i środowisk lokalnych mniejszości niemieckiej w danej miejscowości czy gminie, w których zorganizujemy takie spotkania.

Zapewniamy poczęstunek uczestników oraz pomoc logistyczno-organizacyjną podczas spotkania. Państwa prosimy jedynie o wsparcie w organizacji spotkania oraz rekrutacji uczestników.

Poniżej znajdą Państwo do pobrania formularz, który prosimy odesłać do dnia 29 czerwca br. faksem pod nr. 77 402 51 15 bądź na opolski adres DWPN, ul. 1 Maja 13/2, 45-068 Opole.

 « wsteczKONTAKT
Beata Majnusz, tel.: 077 40 25 105, faks: 077 40 25 115, e-mail: beata.majnusz@haus.pl.

DO POBRANIA
Formularz zgłoszeniowy

PARTNERZY

Organizatorzy:
Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce

www.vdg.pl

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

www.haus.pl

 

Finansowanie:

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa
Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec