Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychTrzecie szkolenie z cyklu „Wzmocnienie Struktur Mniejszości Niemieckiej” za nami!

W dniach 27-28 czerwca 2014 r. w Opolu obyło się szkolenie z cyklu warsztatów nt.  „Wzmacnianie Struktur MN” organizowane przez Dom Współpracy Polsko – Niemieckiej i partnerów projektu.

 

 

 

 

 

Hasłem przewodnim szkolenia była „ Aktywizacja struktur Mniejszości Niemieckiej a współpraca samorządowa na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim”  skierowanym dla członków MN, należących do zarządów DFK i osób zaangażowanych w działalność swojego koła.

W ramach szkolenia oprócz dwóch wystąpień ekspertów Pana Waldemara Gaidy nt. „Prawo samorządowe – procedury, działania, zadania samorządów na rzecz Mniejszości Niemieckiej „ i wypowiedzi Rafała Bartek nt. „Implementacji ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym na poziomie samorządowym, przedstawiciele kół DFK wzięli udział w pierwszym warsztacie, gdzie musieli się zmierzyć z zagadnieniem - Jak samorząd może wspierać organizacje Mniejszości Niemieckiej? Oczekiwania i wezwania, prowadzonym przez Beatę Woźniak z Domu Współpracy Polsko – Niemieckiej.

Duże zainteresowanie wzbudził również całodniowy warsztat dr Tomasza Grzyba który z perspektywy psychologa  społecznego wyjaśnił wiele procesów w społecznościach regionu, skutkujące określonym zachowaniem, reakcjami które występują podczas współpracy miedzy MN a samorządem na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim.« wstecz


HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej