Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych10 Dzień Europy w Gliwicach w 10-lecie Polski w UE

23 maja 2014 roku uczniowie z 14 szkół powiatu gliwickiego wzięli udział w Dniu Europy 2014

 

 

 

 

 

 

Dzień Europy
23 maja 2014, godz. 10:00-15:00
ul. Bojkowska 37
44-100 Gliwice

 

W tym roku DWPN wraz z Konsulatem Generalnym RFN we Wrocławiu po raz kolejny był organizatorem imprezy plenerowej - Dnia Europy 2014, który odbył się przy siedzibie Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach. Projekt został objęty patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gliwice oraz Starosty powiatu gliwickiego. Do wsparcia inicjatywy udało nam się przekonać licznych partnerów, sponsorów oraz patronów medialnych z Gliwic i okolic.

Do projektu zaprosiliśmy 14 szkół gimnazjalnych z powiatu gliwickiego. Każda szkoła reprezentowała jeden kraj Unii Europejskiej. Zadaniem zespołów było przygotowanie stanowisk prezentujących i promujących europejskie państwa oraz zaprezentowanie swojego kraju na scenie. Uczestnicy wykazali się niezwykłą pomysłowością i inwencję. Mogliśmy spróbować m.in. czeskich knedli, angielskich herbatników, a także spotkać takie sławy jak Charlie Chaplin, Coco Chanel, Edith Piaf czy królowa Elżbieta II. Następnie reprezentanci szkół stanęli w szranki w Euroquizie, odpowiadając na pytania przygotowane przez trenerów. Po krótkiej przerwie drużyny zmierzyły się w grze planszowej na żywo. Dodatkowo mogli sprawdzić się w konkursach językowych przygotowanych przez szkołę językową Clan City. Dla zwycięskich drużyn przygotowaliśmy wraz ze sponsorami atrakcyjne nagrody. Imprezę uświetniła swoimi pokazami gliwicka szkoła taneczna Alhambra oraz Gliwicki Klub Karate Kyokushin.

 

 « wsteczPARTNERZY

 

 

Patronat honorowy:Prezydent Miasta Gliwice
Starosta Miasta Gliwice

 

Sponsorzy:Klub Bilardowy Ósemka w GliwicachGliwicki Klub Karate KyokushinRestauracja Dobra Kasza Nasza w GliwicachSzkoła Języka Angielskiego Clan CityKino Studyjne Amok w GliwicachLaserowy PaintBall w GliwicachZabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich GórachSzkoła Tańca Alhambra w Gliwicach

 

Patronat Medialny:

 


Nowiny GliwickieGazeta Miejska w GliwicachRadio Plus ŚląskRadio Rmf MAXXRadio CCM GliwiceDzisiaj w Gliwicach