Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychOdkrywaj język niemiecki wraz z Klubem Odkrywców Niemieckiego w ramach kampanii „Bilingua – łatwiej z niemieckim!”

W ramach kampanii „Bilingua - łatwiej z niemieckim!” organizujemy dla szkół podstawowych oraz gimnazjalnych Kluby Odkrywców Niemieckiego. Celem klubu będzie w szczególności zdobywanie przez uczniów wiedzy na temat kultury, życia społecznego i wielokulturowej historii Górnego Śląska jak i innych regionów zamieszkałych przez mniejszość niemiecką w Polsce oraz  nauka języka niemieckiego.

 

 

Jeśli Państwa szkoła zainteresowania jest utworzeniem takiego klubu, prosimy wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy i odesłać go do dnia 30.05.2014 r. na adres: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. 1 Maja 13/2, 45-068 Opole, faxem: 77 402 51 15 lub drogą elektroniczna: julianna.pawleta@haus.pl.

Decyzja o tym, czy Państwa szkoła zostanie zakwalifikowania do utworzenia Klubu Odkrywców Niemieckiego zostanie podjęta na podstawie wypełnionego przez Państwa formularza.

Spośród przesłanych kandydatur wyłonimy sieć 20 szkół, w których kluby rozpoczną swoją działalność z początkiem roku szkolnego 2014/2015. O decyzji zostaną Państwo poinformowani na początku czerwca. Spotkanie organizacyjne odbędzie się na początku września, a o dokładnym terminie wszystkie zakwalifikowane szkoły zostaną powiadomione

Poniżej znajdą Państwo również wzór porozumienia, jakie zostanie zawarte z wybranymi szkołami, na podstawie którego zawiązana zostanie współpraca ze szkołą i powstaną kluby, a także regulamin działania klubów.

Poprzez utworzenie Klubu Odkrywców Niemieckiego Państwa szkoła stanie się oficjalnym partnerem kampanii „Bilingua – łatwiej z niemieckim!”, wspierającej polsko-niemiecką dwujęzyczność.« wsteczKONTAKT
Julianna Pawleta,

DWPN Opole,

tel. 77 402 51 05,

e-mail: julianna.pawleta@haus.pl

DO POBRANIA

Formularz zgłoszeniowy [.doc]

Porozumienie – szkoły podstawowe [.pdf]

Porozumienie – gimnazja [.pdf]

Regulamin działania [.pdf]