Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychPierwsze spotkanie w ramach projektu „Kuźnia Młodych Liderów” za nami!

W dniach od 16 – 18 maja 2014r. w Górnośląskim Centrum Kultury i Spotkań im. Eichendorffa, obyło się pierwsze spotkanie warsztatowe, w ramach projektu. Głównym tematem spotkania była komunikacja, integracja i współpraca zespołowa.

 

 

 

 

Do projektu „Kuźnia Młodych Liderów” zakwalifikowało się ostatecznie 21 uczestników. Uczestnicy poprzez różnego rodzaju zabawy i pracę warsztatową mieli okazję się wzajemnie poznać. Trenerzy: Jan Strycharz oraz Anna Banaś z Fundacji: „Warsztat Innowacji Społecznych”  z Krakowa zaproponowali uczestnikom bardzo ciekawy i urozmaicony program: pracę zespołową, indywidualną oraz liczne zadania, które uczestnicy z wielkim zaangażowaniem wypełniali.

Uświetnieniem programu były spotkania wieczorne: piątkowe z Bernardem Gaida, Przewodniczącym Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno–Kulturalnych w Polsce  oraz sobotnie z Joachimem Niemann, Przewodniczącym Rady Kuratorów Fundacji Josepha von Eichendorff. Spotkania były doskonałą okazją ku temu, by nie tylko dowiedzieć się o strukturach MN w Polsce czy o historii Górnośląskiego Centrum Kultury, ale przede wszystkim by porozmawiać  i podyskutować o zagadnieniach takich jak: mniejszość, tożsamość, historia…

Pierwszemu warsztatowi poświęconemu integracji oraz komunikacji towarzyszyła zabawa, śmiech, zadowolenie, zaangażowanie, wspólna pomoc uczestników...oby tak dalej.

 « wsteczKONTAKT
Patrycja Wiencek-Baron
tel.: (77) 40 25 105,

faks: (77) 40 25 115,

e-mail: patrycja.wiencek@haus.pl

PARTNERZY

Współorganizator:

Partnerzy projektu:


Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce          

                                         

Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej w Polsce

Związek Studentów Niemieckich w Polsce

Towarzystwo Akademickie A.V. Salia Silesia.

Finansowanie:

 

Źródłem finansowania projektu  są środki Mniejszości Niemieckiej będące w dyspozycji Fundacji Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych pochodzące z wcześniejszych dotacji Rządu Niemieckiego