Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych„Archiwum Historii Mówionej” – duża liczba zgłoszeń do VI edycji projektu!

„Warto kibicować młodym ludziom i namawiać ich do aktywności społecznej - ważne jest to, żeby młodzi i aktywni ludzie chcieli się wypowiadać na tematy ważne dla regionu, żeby się  z nim utożsamiali i stanowili jego siłę napędową” – mówi nauczyciel z województwa śląskiego.

 

 

Jesteśmy dumni z faktu, iż kolejna czyli VI edycja projektu, cieszy się tak dużym powodzeniem wśród młodzieży województwa opolskiego i śląskiego. W tym roku otrzymaliśmy ponad 40 zgłoszeń! Fakt ten świadczyć może, iż nasze Archiwum Historii Mówionej daje młodym ludziom niepowtarzalną okazję do poznania historii swego Heimatu/ojczyzny lokalnej przez pryzmat wyjątkowych wspomnień, wyjątkowych świadków historii.

Z pośród ponad czterdziestu nadesłanych zgłoszeń do projektu możemy zakwalifikować tylko dwudziestu uczestników. Aby wybrać najlepszą dwudziestkę, organizujemy rozmowy kwalifikacyjne do projektu, które odbędą się 16 maja br. w gliwickiej siedzibie Domu Współpracy Polsko – Niemieckiej. Spotkanie dla młodzieży z województwa opolskiego natomiast odbedzie się w siedzibie opolskiej dnia 20 maja br.« wsteczKONTAKT
Izabela Marzodko

tel. 77 402 51 05

e-mail. iza.marzodko@haus.pl