Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych„Frau Holle” czytano w Pławniowicach w województwie śląskim!

Pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Czytanie bajek po niemiecku dla dzieci mniejszości niemieckiej” w województwie śląskim już za nami! 29 kwietnia 2014r. o godz. 16.00 w Sali OSP w Pławniowicach, odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu.

 

 

 

 

Lektorami podczas spotkania byli Dorota Matheja, Przewodnicząca DFK Toszek oraz Marcin Lippa, Przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego. Bajka „Frau Holle” Braci Grimm czytana była w języku niemieckim a zakończeniem spotkania były gry i zabawy animacyjne, które prowadziła pedagog Weronika Szymik.

Podczas spotkania doradca ds. dwujęzyczność DWPN przedstawił rodzicom kampanię wzmacniającą polsko-niemiecką dwujęzyczność pt.: „Bilingua – łatwiej z niemieckim”, oraz zachęcał rodziców do aktywnego dwujęzycznego wychowania swoich dzieci.

Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem - w spotkaniu uczestniczyło 36 dzieci wraz z rodzicami. Spotkaniu towarzyszyła bajkowa sceneria, uśmiech i gwar.

Kolejne spotkanie z bajką odbędzie się 20 maja 2014r. o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II Opolu.

Więcej informacji: Patrycja Wiencek-Baron, tel.: (77) 402 51 05, e-mail: patrycja.wiencek@haus.pl.

 « wsteczPARTNERZY
Finansowanie:

Zrealizowano dzięki dotacji Ministra Administracji i Cyfryzacji