Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychSzkolenia ZNSSK w Polsce oraz DWPN: „Ożywianie lokalnych kół DFK 2014”.

Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych wraz z Domem Współpracy Polsko-Niemieckiej zorganizowali dnia 29 marca br. w Opolu, szkolenie pt.: "Ożywianie lokalnych kół DFK 2012/Konsolidierung der Begegnungsstätten 2014". Spotkanie przeznaczone było dla tegorocznych "opiekunów projektów/Projektbetreuer", czyli dla młodych ludzi z województw śląskiego i opolskiego, których zadaniem będzie dalsza aktywizacja lokalnych kół DFK.

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzieli się m.in. o tworzeniu projektów, ich zarządzaniu i rozliczaniu, opiekunowie mogli także podyskutować o najczęstszych problemach w pracy projektowej.

Największą nowością w edycji 2014 ma być szersza promocja projektu. Uczestnicy seminarium zgodzili się co do tego, że informacje o projekcie należy umieszczać na portalu społecznościom Facebook. W ten sposób każdy będzie się mógł dowiedzieć gdzie i kiedy w jego okolicy odbędzie się ciekawy projekt oraz zobaczyć impresje z inicjatyw.

Szkolenie dla "opiekunów projektów/Projektbetreuer" z woj. warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego, odbędzie się 12 kwietnia br., w siedzibie Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego we Wrocławiu.

 

 « wsteczKONTAKT
Beata Woźniak
tel.: (77) 402-51-05
fax.: (77) 402-51-15
mail: beata.wozniak@haus.pl
PARTNERZY


Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w PolsceSzkolenia finansowane ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec.