Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychTłumy gości na wernisażu wystawy: „Od kramu aptecznego do apteki. Z historii opolskich aptek (II poł. XVI – I poł. XX w.)”.

15 kwietnia br. w odbył się wernisaż wystawy Muzeum Śląska Opolskiego oraz Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej: „Od kramu aptecznego do apteki. Z historii opolskich aptek (II poł. XVI – I poł. XX w.)”.

 

 

 

Przed II wojną światową w Opolu działało siedem aptek: Apteka Miejska (Stadt-Apotheke), Pod Lwem (Löwen-Apotheke), Pod Koronami (Kronnen-Apotheke), Germania (Germania-Apotheke), Mariacka (Marien-Apotheke), Eichendorffa (Eichendorff-Apotheke) oraz Mikołaja (Nikolai-Apotheke), w których nie tylko można było nabyć medykamenty ale również maści dla zwierząt, luksusowe mydła czy nalewki. Wspólna wystawa DWPN oraz Muzeum Śląska Opolskiego dokumentuje działalność tych przedwojennych aptek, ukazując zwiedzającym liczne eksponaty oraz kronikarski opis stanu opolskiej farmacji od II poł. XVI do I poł. XX wieku.

Wernisaż wystawy przyciągnął liczne grono Opolan i mieszkańców regionu, którzy nie tylko mogli przenieść się w realia przedwojennych opolskich aptek, a przez to poznać nowy, nieodkryty do tej pory wątek historii Oppeln, ale również zakosztować nalewek, które oferowały w tym czasie apteka „Pod koronami” czy „Pod Lwem”.

Wystawę będzie można oglądać do 28 września 2014 roku. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania tej niezwykłej ekspozycji ukazującej historię Oppeln z innej perspektywy!

 « wsteczKONTAKT
Beata Woźniak

tel. 77 402 51 05

fax. 77 402 51 15

e-mail: beata.wozniak@haus.pl

PARTNERZY

Muzeum Śląska Opolskiego

Projekt współfinansowany przez Konsulat RFN w Opolu