Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychDziękujemy wszystkim za przybycie do Nakła Śląskiego na spotkanie promocyjne albumu „Górnośląscy potentaci – dziedzictwo Henckel von Donnersmarcków”

Spotkanie z autorami najnowszej publikacji DWPN poświęconej śląskiemu dziedzictwu rodziny Henckel von Donnersmarck odbyło się 11 kwietnia w Centrum Kultury w Nakle Śląskim, czyli dawnym pałacu, siedzibie tego znamienitego śląskiego rodu, po którym pamiątki mijamy co dzień

 

 

 

 

 

 

Górnośląscy potentaci. Dziedzictwo Henckel von Donnersmarcków” to tytuł najnowszej, kolejnej po „Górnośląskich potentatach. Dziedzictwo Ballestremów” publikacji Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej przybliżającej dziedzictwo wielkich, śląskich potentatów gospodarczych, po których pamiątki mijamy co dzień. Wielcy potentaci gospodarczy, właściciele ogromnych majątków ziemskich, budowniczy kopalń, hut i zakładów przemysłowych, całej potęgi industrialnej Śląska, wizjonerzy, obywatele Europy, filantropi – to tylko niektóre z określeń rodziny Henckel von Donnersmarck, po których przybyciu pod koniec XVII wieku, Śląsk nigdy nie miał być już taki sam.

Dlaczego warto sięgnąć po nasz album? Zapisana na jego stronach opowieść o pamiątkach po działalności śląskiej rodziny arystokratów stanowi doskonałą lekcję historii regionu, uczy rozumieć i szanować górnośląską specyfikę, a poprzez wykonane z niezwykłą dbałością fotograficzne udokumentowanie świadectw ich działalności dostarcza niezapomnianych, pełnych refleksji nad przeszłością wrażeń estetycznych. Album, uzupełniony niezbędnymi informacjami merytorycznymi pomoże także w odkryciu ciekawych i pożytecznych pokładów dziedzictwa Górnego Śląska opartego na rozwoju nauki, techniki i przede wszystkim gospodarki jego wieloletnich niemieckich gospodarzy. Gwarantujemy, że niejednokrotnie będą Państwo zadziwieni, jak wiele wspaniałych i monumentalnych dowodów aktywności rodu, czasem prawie w ogóle nietkniętych zębem czasu i historycznymi zawirowaniami, wciąż pozostaje nieznana lub jeszcze nieodkryta. We wnikliwy, pełen detali sposób nasza publikacja pomaga odnaleźć to, co zapomniane, zrozumieć świat, w jakim żyjemy i zachować to, co za parę lat może całkowicie z niego zniknąć.

Bogato ilustrowany album w twardej okładce, liczący ok. 170 stron można zakupić w biurze DWPN w Gliwicach i Opolu w cenie 55 zł.
« wsteczPARTNERZY

Wydawca:

 

Współwydawca: 

Partnerzy:

 

Partner spotkania:

 

Patronat medialny:

 

Publikację wsparły firmy: