Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychPomóż nam ocalić od zapomnienia… Rusza IV edycja projektu „Archiwum Historii Mówionej”

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej i Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce rozpoczął VI edycję projektu „Archiwum Historii Mówionej- www.e-historie.pl.

 

 

W ramach projektu „Archiwum Historii Mówionej” organizujemy spotkania w szkołach ponadgimnazjalnych nt. „Archiwum Historii Mówionej- ocala od zapominania - pomóż nam i TY!!”. Podczas spotkania koordynator projektu omawia cele projektu zachęcając uczniów do aktywnego myślenia, czy warto uchwycić świat który bezpowrotnie przechodzi a jest widziany oczami babci, dziadka, starszego sąsiada. W ten o to sposób, próbujemy zmotywować uczniów do konstruktywnej dyskusji, czy powinni poznawać, zrozumieć a przede wszystkim zachować indywidulane watki z  życia odchodzącej generacji.

Projekt będzie polegał na rekrutacji młodych ludzi zainteresowanych historią oraz ze znajomością języka niemieckiego w stopniu komunikatywnym, którzy przejdą dwudniowe szkolenie historyczno – dziennikarskie a następnie wyposażeni w sprzęt do rejestracji audio - przeprowadzą wywiady z członkami starszego pokolenia. Wywiady te zostaną odpowiednio opracowane przez samych uczestników i umieszczone na istniejącej już stronie internetowej www.e-historie.pl. Tam też osoby zainteresowane mogą odsłuchać opowieści, a dzięki dźwiękowi przeżyć też emocje towarzyszące relacjom.  Zakładanym celem projektu jest budowa klimatu porozumienia między pokoleniami, „Ocalenie od zapomnienia”-  uchwycenie świata, który bezpowrotnie przechodzi w przeszłość i przekazanie go kolejnym pokoleniom.

W załączeniu przesyłamy formularz zgłoszeniowy, który prosimy o wypełnienie przez uczniów, którzy są zainteresowani projektem oraz przesłanie jej do opolskiej siedziby DWPN do dnia 30 kwietnia br., drogą listowną lub faksem na numer: 77 40 25 115.« wsteczKONTAKT
Izabela Marzodko

tel. 77 402 51 05

fax. 77 402 51 15

e-mail: iza.marzodko@haus.pl

DO POBRANIA

Formularz zgłoszeniowy do projektu [.doc]