Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychWystawa „Polsko niemiecka dwujęzyczność w moim życiu” w Katowicach

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 25 marca - 30 kwietnia br. w Galerii Antrakt Miejskiego Domu Kultury "Szopienice-Giszowiec" można zwiedzać naszą wystawę pt. „Polsko niemiecka dwujęzyczność w moim życiu”.

 

 

 

 

 

 

 

Wystawa
„Polsko niemiecka dwujęzyczność w moim życiu”
Od 25 marca do 30 kwietnia 2014 r.
Galeria Antrakt Miejskiego Domu Kultury "Szopienice-Giszowiec"
ul. Gen. J. Hallera 28, Katowice

 

 

Wartość polsko-niemieckiej dwujęzyczności oraz pytanie o jej funkcjonalność w życiu współczesnego człowieka, stała się dla nas inspiracją do zorganizowania konkursu literackiego oraz fotograficznego pt. „Znaczenie polsko-niemieckiej dwujęzyczności w moim życiu”. Konkursy były jednym z wielu elementów kampanii informacyjnej promującej zalety dwujęzyczności polsko-niemieckiej pt. "Dwa to więcej niż jeden", realizowanej wspólnie przez Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej od 2010 roku. Wystawa „Polsko niemiecka dwujęzyczność w moim życiu”, będąca pokłosiem konkursu fotograficznego, zawiera wybrane fotografie wykonane przez jego uczestników. Celem wystawy jest ukazanie wielokulturowości wynikającej z pozostałych na terenach zamieszkiwanych przez mniejszość niemiecką śladów szeroko pojętej kultury niemieckiej, aby w efekcie w przestrzeni publicznej uwidocznić jej niepowtarzalny klimat. Zadaniem konkursu fotograficznego była niewątpliwie także próba przezwyciężenia pozostałości czasów rugowania niemieckiej warstwy kulturowej ze świadomości współczesnych mieszkańców obszarów z tą kulturą przez wieki związanych.

Życzymy, aby znajdujące się na wystawie fotografie zainspirowały Państwa do własnych przemyśleń związanych z polsko-niemiecką dwujęzycznością w życiu każdego z nas.

Wystawę „Polsko-niemiecka dwujęzyczność w moim życiu” można zwiedzać od 25 marca do 30 kwietnia br. w Galerii Antrakt Miejskiego Domu Kultury "Szopienice-Giszowiec". Serdecznie zapraszamy!« wstecz


HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej