Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychPierwszy HAUSowy czwartek już za nami!! „Dylematy dziennikarza regionalnego - tematy których ciąg dalszy nie nastąpi”

Gośćmi  spotkania byli Krzysztof Ogiolda, dziennikarz Nowej Trybuny Opolskiej działu społecznego oraz i uczestnik V edycji projektu „Archiwum Historii Mówionej” Paweł Fornol.

 

 

 

Krzysztof Ogiolda pytany o to, co sądzi o dziennikarzach lokalnych mówił, że na to bardzo ogólne pytanie trudno odpowiedzieć. Redaktor wyznał, że dziennikarze raczej nie cieszą się dobra opinią, panują na ich temat negatywne stereotypy, dlatego ważne jest, aby dziennikarz zdobył zaufanie rozmówcy i społeczeństwa. Szczególnie ważne jest to w przypadku dziennikarzy regionalnych, którzy podpisują się pod artykułem swoim imieniem i nazwiskiem. Media centralne są bardziej anonimowe, natomiast redaktorzy regionalni są częściej rozliczani z napisanych słów. P. Ogiolda spytany o takie cechy dziennikarza jak chęć dążenia do prawdy i dociekliwość, stwierdził, że są to bardzo górnolotne hasła, natomiast ich realizacja jest bardzo prosta: dokonuje się ona poprzez aktywność i weryfikację otrzymanych informacji i sygnałów o danych wydarzeniach. Redaktor pytany o coraz większą rolę internetu w przekazie informacji zacytował zasłyszane kiedyś słowa, że „ludzie się nie zmieniają, lecz ich pojazdy”. Tak też internet w coraz większej mierze zastępuje gazety drukowane.

Pawel Fornol, uczestnik V edycji projektu AHM opowiadał o doświadczeniach zebranych podczas pracy ze swoim świadkiem czasu. Starsza osoba będąca jego świadkiem była otwarta na udzielenia wywiadu, zgodziła się na umieszczenie wywiadu na stronie internetowej projektu i na publikację w książce.

Na spotkaniu zaprezentowano efekty pracy młodych dziennikarzy projektu „Archiwum Historii Mówionej”, najnowszą publikację Domu Współpracy Polsko – Niemieckiej!!

Spotkanie moderowała Pani Julianna Pawleta z Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.

 « wstecz


HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej