Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychRusza VII Edycja projektu „Kuźnia Młodych Liderów”!!!

Projekt „Kuźnia Młodych Liderów” organizowany we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera, skierowany jest do młodzieży MN w wieku od 18 – 30 lat z całej Polski.

 

 

 

 

 

Na projekt składają się trzy spotkania: 2 warsztaty oraz seminarium w okresie od kwietnia do października 2014 r. z udziałem ekspertów, polityków, liderów mniejszości niemieckiej, podczas których młodzież poznaje m.in. historię Niemców w Polsce i stosunków polsko-niemieckich, ustawodawstwo dotyczące Mniejszości Narodowych i Etnicznych, działalność mniejszości niemieckiej w Polsce, zdobywa umiejętności z zakresu komunikacji interpersonalnej, współpracy w zespole, wystąpień publicznych oraz zarządzania organizacją. Zakończeniem projektu będzie podróż studyjna do Mniejszości Niemieckiej mieszkającej w Danii. Podróż studyjna ma na celu skonfrontowanie uczestników projektu z działaniami i przedsięwzięciami mniejszości narodowych i etnicznych w innych krajach Europy.

W załączniku znajdą Państwo formularz zgłoszeniowy z prośbą o jego wypełnienie  i odesłanie na adres opolski Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej: ul. 1 Maja 13/2, 45 – 068 Opole lub faks: (77) 402 51 15 do dnia  21 marca 2014 r. Liczba osób w projekcie jest ograniczona a o zakwalifikowaniu się do projektu decyduje kolejność nadesłania zgłoszeń oraz rozmowa kwalifikacyjna, o której osoby zakwalifikowanego do projektu zostaną poinformowane telefonicznie.   

www.kas.de/polen/pl/« wsteczKONTAKT
Patrycja Wiencek Baron

tel.: (77) 40 25 105

faks: (77) 40 25 115

e-mail: patrycja.wiencek@haus.pl

DO POBRANIA

Formularz zgłoszenia [.doc]

PARTNERZY

Partnerzy projektu:

Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce                                                                           

Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej w Polsce

Związek Studentów Niemieckich w Polsce

Towarzystwo Akademickie A.V. Salia Silesia.

Finansowanie:


Źródłem finansowania są środki Mniejszości Niemieckiej będące w dyspozycji Fundacji Rozwoju Śląska oraz wspierania Inicjatyw Lokalnych pochodzących ze wcześniejszych dotacji Rządu Niemieckiego