Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych„Dylematy dziennikarza regionalnego - tematy których ciąg dalszy nie nastąpi”

Zapraszamy młodzież, studentów i wszystkich zainteresowanych do udziału w kolejnym spotkaniu organizowanym w ramach cyklu „HAUSowe czwartki”, które odbędzie się 13 marca  2014 r. o godz. 16:00 w opolskiej siedzibie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej. Gościem spotkania będzie dziennikarz Krzysztof Ogiolda oraz Paweł Fornol uczestnik V edycji projektu „Archiwom Historii Mówionej”.

 

„Dylematy dziennikarza regionalnego - tematy których ciąg dalszy nie nastąpi” - to temat kolejnego spotkania  z cyklu „HAUSowe czwartki”, które skierowane jest przede wszystkim do młodzieży, studentów i niedawnych absolwentów z środowiska mniejszości niemieckiej, ale także wszystkich zainteresowanych tematem.

Gościem spotkanie będzie Krzysztof Ogiolda, dziennikarz Nowej Trybuny Opolskiej działu społecznego oraz i uczestnik V edycji projektu Paweł Fornol.

Dziennikarz XXI w. powinien przekazywać wiadomości w sposób zwarty i rzeczowy oraz możliwie najbliższy faktom, zjawiskom czy wydarzeniom dziejącym się w regionie - co daje możliwość rozszerzenia wiedzy odbiorcy o regionie. Na spotkaniu będziemy dyskutować czy dziennikarz w dzisiejszych czasach posiada cechy charakteru, takiej jak: ciekawość świata, chęć dążenia do prawdy, odkrywania tajemnic, dociekliwość…Czy dzisiejsze media mogą być wzorem dla młodych pokoleń, czy jest w dzisiejszym świecie młody człowiek zdolny poznać historię starszego pokolenia? a przede wszystkim czy starsze pokolenie jest wstanie zaufać młodej generacji pracującej w mediach publicznych … na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi podczas  „HAUSowego czwartku”

Na spotkaniu będziemy prezentować efekty pracy młodych dziennikarzy projektu „Archiwum Historii Mówionej”, najnowszą publikację Domu Współpracy Polsko – Niemieckiej!!

Wyjątkowa publikacja pt. „Zwyczaje i obyczaje górnośląskie/ Życie religijne”  jest zaproszeniem i wprowadzeniem do niezwykłego świata „historii mówionej”.. do spotkania teraźniejszości z przeszłością. Jest to zderzenie wewnętrznych przeżyć i doświadczeń świadka z „wielką historią” nieznaną z podręczników. Wspomnienia mieszkańców regionu, których losy były dotąd nieobecne na kartach historii  – pozwalają zrekonstruować odmienny i bogatszy obraz przeszłości.

Spotkanie moderować będzie Pani Julianna Pawleta z Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Spotkanie odbędzie się 13 marca (czwartek) 2014 r. o godz. 16:00 w opolskiej siedzibie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej przy ul. 1 Maja 13/2.

Prosimy o potwierdzenie przybycia drogą telefoniczną 77 402 51 05 lub mailowo na adres: iza.marzodko@haus.pl

Spotkanie odbędzie się w języku polskim.

 Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu!« wsteczKONTAKT
Izabela Marzodko

tel. 77 402 51 05

fax. 77 402 51 15

e-mail: iza.marzodko@haus.pl