Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychHistoria lokalna – ponad 3100 osób wzięło udział w projekcie w roku 2013

Nawet po 15 latach realizacji projekt Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej „Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów miast i gmin” cieszy się ogromny zainteresowaniem mieszkańców regionu.

 

 

 

 

W ramach projektu w roku 2013 odbyło się 76 spotkań, 4 konkursy i 8 wycieczek oraz wydano dwie publikacje. Projekt odbywał się na terenie trzech województw: śląskiego, opolskiego i dolnośląskie i był realizowany przez 15 partnerów (gminy, powiaty, koła DFK, instytucje kultury).

Coraz szerszy zasięg realizacji projektu, coraz większe zainteresowanie projektem wśród mieszkańców Górnego i Dolnego Śląska świadczy o tym, że po 15 latach realizacji wciąż istnieje potrzeba poznawania swego najbliższego otoczenia, odkrywania niemieckiego dziedzictwa tych regionów, a przez to przełamywania meandrów historii dawnych niemieckich, dziś polskich ziemi i budowania pozytywnych stosunków między większością polską i mniejszością niemiecką. 

Pragniemy zatem kontynuować projekt w roku 2014, a poprzez jego realizację w dalszym ciągu przyczyniać się do wzmacniania się i aktywnego kształtowania tożsamości regionalnej mieszkańców Górnego i Dolnego Śląska.

Jeżeli również Państwa gmina, powiat, koło DFK jest zainteresowane realizacją Historii Lokalnej, prosimy o kontakt  z koordynatorem projektu p. Andreą Halenka.« wsteczKONTAKT
Andrea Halenka

tel. 77 402 51 05

fax. 77 402 51 15

e-mail: andrea.halenka@haus.pl

PARTNERZY

Fundacja Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Pozarządowych