Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychDziennikarze V edycji projektu "Archiwum Historii Mówionej” w Berlinie.

W dniach od 29 do 30 listopada 2013 r. uczestnicy projektu „Archiwum Historii Mówionej”  wzięli udział w podróży studyjnej do Berlina.

 

 

Po ciężkiej pracy – udziału w szkoleniu historyczno-dziennikarskim, przeprowadzeniu i zmontowaniu wywiadów ze Świadkami Czasu i ich umieszczeniu na stronie internetowe www.e-historie.pl – młodzi uczestnicy projektu Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej pojechali zwiedzać stolicę Niemiec.

W ramach podróży studyjnej uczestnicy spotkali się z Panią Antje Gneckow oraz Anne Kupke pracownikami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec a także z  Thomasem Konhäuser, Dyrekorem Biura Hartmuta Koschyk, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów RFN.

Ponadto uczestnicy odwiedzili Bundestag, wysłuchali wykładu o pracy niemieckiego parlamentu oraz weszli na słynna kopułę Bundestagu, z której prezentuje się wspaniały widok na panoramę stolicy.

Program obejmował także zwiedzanie Wyspy Muzeów, Pomnik Zamordowanych Żydów Europy oraz obejrzenie Bramy Brandenburskiej i słynnej ulicy Unter den Linden.

 

 « wstecz


HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej