Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychPo 15 latach prof. Hübner ponownie odwiedziła Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

4 grudnia br. w Ratuszu Miejskim w Gliwicach odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Rozmowy o Europie”. Naszym gościem była pani prof. dr hab. Danuta Hubner.

 

 

 

 

 

 

 

„Rozmowy o Europie”

Budżet Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Nowe perspektywy finansowe dla Polski”

4 grudnia 2013

 

W tym roku kontynuowaliśmy ten, cieszący się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu, cykl spotkań pod wspólnym tytułem „Rozmowy o Europie”. Z zaproszonymi gośćmi rozmawialiśmy o Europie, Unii Europejskiej i jej mieszkańcach, europejskiej polityce, gospodarce, kulturze, o fascynacji Europą i ideą Wspólnej Europy,
a także o aktualnych problemach.

4 grudnia naszym gościem była Pani prof. dr hab. Danuta Hübner, która po 15 latach - w 1998 prof. Hübner otworzyła Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach - odwiedziła ponownie siedzibę DWPN w Gliwicach.

Dzięki uprzejmości Prezydenta Miasta Gliwice spotkanie odbyło się w Ratuszu Miejskim. Tematem spotkania był budżet Unii Europejskiej na lata 2014-2020 oraz finansowanie Polski ze środków Unijnych. Podczas spotkania Pani prof. Hübner przybliżyła uczestnikom procesy tworzenia budżetu Unii oraz kwestie podziału środków finansowych pomiędzy poszczególnymi krajami. W ostatniej części spotkania, goście mieli okazję zadać pani prof. Hübner wcześniej już przygotowane oraz przemyślane pytania.

W naszej opinii cykl „Rozmów o Europie” stanowi dla mieszkańców regionu doskonałą platformę dyskusji o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Europy, a spotkania z interesującymi i znaczącymi osobistościami reprezentującymi świat europejskiej polityki przyczyniają się do wzrostu wiedzy i zainteresowania Unią Europejską.

Spotkanie prowadził dr Rafał Riedel z Uniwersytetu Opolskiego« wsteczKONTAKT
Mariusz Rotarski
manager projektów
email: mariusz.rotarski@haus.pl
tel.: (32) 461-20-70
fax.: (32) 461-20-71
PARTNERZY

 

Patronat honorwy 


Prezydent Miasta Gliwice