Logo DWPN 1%

Jesienią odkrywaj Historię Lokalną
Dodaj do ulubionychZapraszamy do udziału w spotkaniach w ramach projektu „Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów miast i gmin”. 

 

 

 

 

Projekt realizowany od początku istnienia DWPN, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Zachęcamy Państwa do skorzystania z bogatej oferty projektu, na który składają się przede wszystkich prelekcje z dyskusjami, ale także wycieczki i konkursy.

Celem projektu jest przede wszystkim przełamywanie meandrów historii dawnych niemieckich, dziś polskich ziem, wspieranie pozytywnych stosunków i dialogu pomiędzy większością polską  i mniejszością niemiecką oraz zapoznanie szerokiego kręgu lokalnej społeczności z przeszłością ich najbliższego otoczenia.

Adresatami działań są mieszkańcy danego regionu lub danej miejscowości, a w szczególności: członkowie mniejszości niemieckiej, organizacje społeczne, naukowcy, instytucje kultury, młodzież, nauczyciele historii, języka polskiego, języka niemieckiego, duchowieństwo, liderzy ścieżek edukacyjnych, politycy samorządowi.

Projekt realizowany jest obecnie w 15 gminach i powiatach województwa opolskiego, śląskiego oraz dolnośląskiego.

W załączeniu znajdziecie Państwo ZESTAWIENIE najbliższych spotkań, konkursów  i wycieczek.« wsteczKONTAKT
Andrea Halenka

tel. 77 402 51 05

fax. 77 402 51 15

e-mail: andrea.halenka@haus.pl

DO POBRANIA

Zestawienie Historia Lokalna [.doc]