Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychKolejne spotkanie w ramach cyklu „HAUSowe wtorki” już w październiku.

Zapraszamy młodzież, studentów i wszystkich zainteresowanych do udziału w kolejnym spotkaniu organizowanym w ramach cyklu „HAUSowe wtorki”, które odbędzie się 22 października  2013 r. o godz. 16:00 w opolskiej siedzibie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej. Gościem spotkania będzie pan Bernard Kus.

 

 

„Być Niemcem w Polsce po 45 roku - opcja ukryta i opcja jawna”  - to temat kolejnego spotkania  z cyklu „HAUSowe wtorki”, które skierowane jest przede wszystkim do młodzieży, studentów i niedawnych absolwentów z środowiska mniejszości niemieckiej, ale także wszystkich zainteresowanych tematem.

Gościem spotkanie będzie pan Bernard Kus.

Bernard Kus (ur. 20 kwietnia 1934 w Gliwicach) – wieloletni aktywny członek mniejszości niemieckiej, znawca historii ziemi oleskiej i niemieckiego dziedzictwa kulturowego Górnego Śląska, polityk i działacz społeczny, poseł na Sejm PRL VI, VII i VIII kadencji

Zaangażował się w działalność Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim, zasiadał w jego zarządzie. Od 1997 do 1998 pełnił funkcję wójta gminy Radłów. Był także przewodniczącym rady tej gminy oraz przewodniczącym rady powiatu oleskiego. Do 2010 zasiadał w radzie powiatu z ramienia Mniejszości Niemieckiej.

Jest także działaczem społecznym zajmującym się historią regionu. 26 lipca 2008 odebrał medal „Zasłużony dla Ziemi Oleskiej”. Wcześniej otrzymał Złoty i Srebrny Krzyż Zasługi oraz Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Mieszka w Psurowie.

Spotkanie moderować będzie pani Izabela Marzodko z Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Spotkanie odbędzie się 22 października (wtorek) 2013 r. o godz. 16:00 w opolskiej siedzibie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej przy ul. 1 Maja 13/2.

Prosimy o potwierdzenie przybycia drogą telefoniczną 77 402 51 05 lub mailowo do dnia 20 października 2013 r. na adres: patrycja.wiencek@haus.pl

Spotkanie odbędzie się w języku polskim. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu« wsteczKONTAKT
Patrycja Wiencek-Baron

tel. 77 402 51 05

fax. 77 402 51 15

e-mail: patrycja.wiencek@haus.pl