Logo DWPN 1%

XVIII Seminarium Śląskie za nami!
Dodaj do ulubionychW dniach od 25–28 września 2013r. odbyło się na Zamku w Kamieniu Śląskim XVIII Seminarium Śląskie, którego tematem przewodnim było: "Dziedzictwo kulturowe Śląska - miejsca, architektura, ludzie, zwyczaje, tradycje".

 

 

 

Tegoroczne Seminarium było wyjątkowe: nie tylko ilość referatów, a tym samym liczba znamienitych gości, ale również forma: podział na grupy tematyczne podczas dwóch dni seminaryjnych, przyczyniły się do doniosłości tego wydarzenia. Gościliśmy wiele osobistości z świata nauki z całej Polski i z zagranicy. Ze względu na podział na grupy tematyczne mogliśmy zaproponować uczestnikom szerokie spektrum wątków tematycznych.

Spotkania wieczorne (spotkanie autorskie z Heleną Buchner, wernisaż wystawy oraz pokaz filmu) cieszyły się również ogromnym zainteresowaniem uczestników.

Namacalną częścią Seminarium Śląskiego było przygotowanie i przedłożenie Apelu o intensyfikację działań na rzecz ochrony śląskiego dziedzictwa kulturowego, który podpisany został przez około 120 osób.

Zarówno frekwencja, jak i zawartość merytoryczna tegorocznego Seminarium Śląskiego przyczyniły się do tego, że spotkanie można jak najbardziej zaliczyć do udanych przedsięwzięć Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej i partnerów.

Już teraz zapraszamy Państwa do udziału w kolejnym, XIX Seminarium Śląskim, w terminie od 24-27 września 2014r.
« wsteczKONTAKT
Patrycja Wiencek-Baron

Tel. 77 402 51 05

Fax: 77 402 51 15

E-mail: patrycja.wiencek@haus.pl