Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychWzmacniania struktur Mniejszości Niemieckiej w Polsce

Rusza już trzecia edycja szkoleń nt. „Wzmacniania struktur Mniejszości Niemieckiej w Polsce“

 

 

 

 

Aby koła DFK mogły sprostać dynamicznie zmieniającym się wymogom otoczenia, a także oczekiwaniom środowiska zewnętrznego, „menedżerowie” - czyli Państwo, muszą dbać o ich najlepszą skuteczność. Niezbędne staje się więc wypracowanie, na potrzeby swojego koła DFK modelu efektywnego mechanizmu, gwarantującego wysoki poziom współpracy w grupie. Zaproponowany warsztat nt. „Zasady dobrej współpracy w zespole (metody angażowania zespołu do realizacji zadań, jak efektywnie pracować z zarządem gminnym, powiatowym), harmonogram prac” pozwoli Państwu na analizowanie na bieżąco osiąganych rezultatów, natomiast w przypadku stwierdzenia braków w Państwa działaniu przyczyni się do podejmowania działań korekcyjnych, w wyniku czego działanie zespołowe w kole DFK będzie sprawniejsze.

Drugą częścią spotkania będzie warsztat prowadzony przez Pana dr Tomasza Grzyba nt.: „Jak promować się na zewnątrz?”. Z perspektywy psychologa  społecznego wyjaśni wiele procesów w społeczeństwie regionu, które skutkują określonym zachowaniem, reakcjami wobec MN i zachowaniem samych członków DFK.  Podczas szkoleń uczestnicy będą mieli możliwość spotkania z liderami mniejszości niemieckiej w Polsce.

Zapraszamy do udziału w spotkaniach: (termin do wyboru)

20-21 września 2013 r. – Łubowice (Górnośląskie Centrum Kultury i Spotkań im. Eichendorffa)

4-5 października 2013 r.  - Turawa (Hotel Zacisze)             

18-19 października 2013 r. – Olsztyn

25-26 października 2013 r.  - Gogolin (Zajazd Karolinka)

Całościowy koszt na jednego uczestnika warsztatów, który ponosi organizator wynosi 800 zł, dlatego też, prosimy o dokonanie opłaty w wysokości 20 zł od osoby, która posłuży na częściowe pokrycie kosztów noclegu, wyżywienia.

Opłaty można dokonać przelewem na konto  02 1140 1788 0000 3324 9900 1001 z dopiskiem „Szkolenie nt. Wzmocnienie Struktur MN” lub gotówką w biurze DWPN w Opolu  (ul. 1 Maja 13/2, 45-068 Opole), bądź u pracownika DWPN w pierwszym dniu warsztatów.  

Uprzejmie informujemy, iż szkolenie jest adresowane do osób, które w ostatnich dwóch latach nie były jego uczestnikami. Osoby, które są zainteresowane szkoleniem, a brały udział w poprzednich jego edycjach, zostaną zakwalifikowane na listę rezerwową.

Prosimy o przesłanie zgłoszeń do dnia  20 września 2013r. Liczba miejsc jest ograniczona.
W razie jakichkolwiek pytań, do Państwa dyspozycji pozostaje p. Izabela Marzodko.« wsteczKONTAKT
Iabela Marzodko

tel.: 77 40 25 105

e-mail: iza.marzodko@haus.pl

DO POBRANIA

Program [.doc]

PARTNERZY

Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych Niemców w Polsce

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim

Finansowanie:

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Niemiec