Logo DWPN 1%

Seminarium szkoleniowe
Dodaj do ulubionychW dniach 9-11 lipca 2013 Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce oraz Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu wzięły udział w trzydniowym seminarium szkoleniowym w Oświęcimiu.

 

 

 

 

 

 

Możliwość uczestnictwa w seminarium pracowników z trzech instytucji pozwoliła na podjęcie dyskusji oraz wymianę doświadczeń odnośnie "Współpracy w zakresie edukacji: zadania, obszary działań oraz cele", otwierając perspektywy do jeszcze lepszej kooperacji tych instytucji w przyszłości.

Seminarium szkoleniowe obejmowało wprowadzenie do zagadnień fundraisingu oraz analizę możliwości zastosowania fundraisingu w realizacji projektów z tematyki polsko-niemieckiej.

W ramach głównych warsztatów komunikacyjnych „Mówca-odbiorca-uczestnik: Autoprezentacja
i prowadzenie debaty" uczestnicy szkolenia poprzez szereg wykładów, prac grupowych i gier symulacyjnych zostali przygotowani do profesjonalnej prezentacji instytucji oraz gości. 

Ważnym elementem seminarium było spotkanie z ks. dr. Manfredem Deselaers, kapłanem diecezji akwizgrańskiej i duszpasterzem episkopatu Niemiec przy Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu oraz pisarką Zofią Posmysz, byłą więźniarką obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau i Sachsenhausen. W czasie spotkania po opowieści Pani Zofii o trudnych do wyobrażenia przeżyciach, podjęto rozmowę na temat historii w relacjach polsko-niemieckich.

Szkolenie zakończyło się wspólnym zwiedzaniem obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

 « wsteczPARTNERZY