Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychZnajdź i pokaż je! Ogłaszamy Konkurs „Ślady niemieckości w Twoim regionie"

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce w ramach realizowanej kampanii na rzecz dwujęzyczności polsko-niemieckiej organizuje Konkurs „Ślady niemieckości w Twoim regionie".

 

 

 

 

 

 

Celem Konkursu jest odnalezienie i ukazanie w dowolny sposób śladów niemieckości w regionach, zamieszkałych przez uczestników konkursu. Poprzez „ślady” rozumiane są wszystkie przedmioty, budynki, symbole, a także doświadczenia, przeżycia, spostrzeżenia odnoszące się w bezpośredni lub też pośredni sposób do niemieckości. Poprzez niemieckość rozumiana jest niemiecka kultura, sztuka, architektura, tradycje, obyczaje widoczne, pozostałe i pielęgnowane we współczesnych czasach.

Organizowanym konkursem chcemy zwrócić uwagę na obecność elementów niemieckości w różnych regionach Polski. Chcemy również pozytywnie wpłynąć na pojmowanie przez społeczeństwo niemieckiego dziedzictwa kulturowego oraz na wzmocnienie identyfikacji z kulturą i językiem niemieckim w regionach w których stanowi to istotny walor kulturowy.

Liczymy na kreatywność uczestników, dlatego też forma nadsyłanych prac konkursowych jest dowolna (np. film, fotografia, grafika, literatura, malarstwo, muzyka, rzeźba, wideo). Interpretacja tematu jest także dowolna i zależy od osoby wykonującej pracę.

Konkurs podzielony jest na trzy kategorie:

  • uczniowie szkół podstawowych
  • uczniowie gimnazjów
  • uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

Dla laureatów konkursu przewidziane są cenne nagrody, które wręczone zostaną podczas uroczystej gali!

Termin nadsyłania prac mija dnia 31 października 2013 r. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo poniżej.

Zapraszamy do kreatywnego poszukiwania śladów niemieckości w swoim regionie i tym samym do udziału w naszym konkursie.« wsteczKONTAKT

Julianna Pawleta

tel. (77) 402 50 15

faks: (77) 402 51 15

e-mail: julianna.pawleta@haus.pl

DO POBRANIA

Regulamin konkursu [.doc]

Formularz zgłoszeniowy [.doc]