Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychCiekawy pomysł, chęci, dążenie do celu i wiara we własne umiejętności - to droga do sukcesu. Odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Hausowe wtorki”.

Gościem spotkania nt. „Być przedsiębiorcą w woj. opolskim i odnieść sukces… - Jak to zrobić?”, które odbyło się 28 maja 2013 r. był Georg Smuda właściciel firmy konsultingowej działającej w naszym regionie od 2006 r.

Nasz gość opowiedział zebranym jak krok po kroku rozwijał swoją firmę, jakie usługi świadczy Smuda Consulting swoim klientom i jakie plany biznesowe ma na przyszłość. Podkreślał znaczenie jakości, która powinna być swego rodzaju standardem, a także zachęcał młodych ludzi do realizowania ich pomysłów. Zwrócił również uwagę na to, że w biznesie należy myśleć perspektywicznie, nie kierować się obecnymi trendami, nierzadko trzeba również uzbroić się w cierpliwość i uparcie dążyć do wyznaczonego celu.  Pan Smuda opowiedział również obecnym na spotkaniu młodym ludziom o swoim pochodzeniu, przywiązaniu do regionu, stwierdzając jednocześnie, iż należy otworzyć się na rynki zagraniczne, np. rynek niemiecki, czy austriacki i mieszkańcom niemieckojęzycznych państw pokazać, że tu na Śląsku mogą czuć się jak w domu. To nasze wspólne zadanie, nas jako mieszkańców regionu, aby promować Śląsk na i pokazywać przedsiębiorcom z zagranicy, że tu mogą rozwijać swoje firmy i planować swoją przyszłość.    

 

 « wstecz


HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej