Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychXIII Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego

Zakończono rekrutację do udziału w XIII Szczycie Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego „Demokracja 2.0 – nowe formy partycypacji i legitymizacji”

 

 

 

 

 

 

 

Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego
18-24 sierpnia Hattingen, Niemcy

 „Demokracja 2.0 – nowe formy partycypacji i legitymizacji”

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej jako polski operator koordynujący XIII Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego zakończył rekrutację 15 osób, które zostały wyłonione z pośród kilkudziesięciu zgłoszeń. Zakwalifikowane osoby wyjadą do Hattingen (Nadrenia-Północna Westfalia, Niemcy) w dniach 18-24 sierpnia 2013 roku.

Spotkanie integracyjno-organizacyjne dla polskich uczestników Szczytu:

Data: 17 lipca(środa) 2013 roku
Miejsce: Centrum Organizacji Kulturalnych
Adres: ul. Studzienna 6, Gliwice
Czas: 10:30-15:00

Spotkanie wprowadzające w tematykę XIII Szczytu Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego – Demokracja 2.0. Nowe formy partycypacji i legitymizacji:

Data: 30 lipca(wtorek) 2013 roku
Miejsce: Centrum Organizacji Kulturalnych
Adres: ul. Studzienna 6, Gliwice
Czas: 10:00-15:00

Regionalny Trójkąt Weimarski to trójstronne porozumienie między regionami: Województwem Śląskim, Północną Nadrenią-Westfalią w Niemczech oraz Nord-Pas-de-Calais we Francji, mające na celu wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego oraz rozwój społeczno-gospodarczy i współpracę rzeczonych regionów.

Celem odbywających się co roku spotkań Szczytu Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego jest umożliwienie młodym ludziom spotkania z rówieśnikami z krajów Trójkąta, wymiany doświadczeń, a tym samym wzmocnienie postaw dialogu i współpracy młodego pokolenia. W każdym spotkaniu biorą udział 15-osobowe grupy młodych ludzi – uczących się, studiujących, pracujących i poszukujących pracy – z Francji, Niemiec i Polski, którzy mają za sobą pierwsze doświadczenia w działalności na rzecz lokalnej, regionalnej społeczności i są zainteresowani problematyką europejską.

Dzięki udziałowi w Szczycie Młodzieży, który w tym roku poświęcony jest problemowi „Demokracja 2.0 – nowe formy partycypacji i legitymizacji” młodzi ludzie z Województwa Śląskiego oraz z pozostałych regionów, będą mieli okazję doświadczyć pozytywnej roli wielokulturowych spotkań i wymiany własnych spostrzeżeń związanych z tematem XIII Szczytu Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego.

Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego jest organizowany dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.« wsteczKONTAKT
Mariusz Rotarski
mariusz.rotarski@haus.pl
tel.: (32) 461 20 70
fax.: (32) 461 20 71
PARTNERZY