Logo DWPN 1%

Nie narzekam - kandyduję!
Dodaj do ulubionychJak zorganizować komitet wyborczy? Jak poznać potrzeby mieszkańców? Jak skutecznie działać na rzecz rozwoju swojego miasta i jego mieszkańców? Odpowiedzi na te pytania były tematem cyklu warsztatów zorganizowanych przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach wraz z Fundacją im. Friedricha Eberta w ramach projektu "Nie narzekam - kandyduję!".

"Nie narzekam - kandyduję!" to wspólny projekt Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej i polskiego przedstawicielstwa Fundacji im. Friedricha Eberta. Podczas trzech weekendowych warsztatów młodzi ludzie z województwa śląskiego - działacze partii politycznych, organizacji pozarządowych i młodzieżowych rad miasta, uczestniczyli w zajęciach przygotowujących ich do startu w wyborach samorządowych oraz podjęcia działań na rzecz rozwoju społeczności.


Warsztaty dla młodych liderów prowadzili tacy eksperci, jak Jerzy Modlinger - doświadczony dziennikarz i specjalista ds. Public Relation, Andrzej Szastok - trener marketingu politycznego, Brigitta Stoeber - doktor ds. edukacji politycznej i burmistrz miasta Hersbrueck oraz Krzysztof Duda - trener edukacji pozaformalnej i działacz organizacji pozarządowych z regionu.

Ponadto podczas weekendowych warsztatów uczestnicy mieli możliwość spotkania z doświadczonymi politykami samorządowymi - gościem pierwszego spotkania był Pan Bartosz Satała, I Zastępcą Prezydenta Miasta Ruda Śląska, w drugim spotkaniu udział wzięli Tim Klüssendorf i Pascal Jensen, młodzi radni i członkowie organizacji młodzieżowej JUSOS przy niemieckim SPD. Gościem ostatniego warsztatu był Pan Ryszard Galla, prezes zarządu Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej z ramienia Mniejszości Niemieckiej.

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją podsumowującą projekt:

Nie narzekaj - kandyduj!

« wsteczKONTAKT
Friedrich Erbert Stiftung:
ul. Podwale 11,
00-252
Warszawa

Tel:
+48 228311303
+48 228317861