Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychNowa publikacja DWPN pod intrygującym tytułem "Mówić językami. 10 rozmów o polsko-niemieckiej dwujęzyczności" już dostępna

Jest nam niezmiernie miło poinformować o najnowszym wydawnictwie DWPN pt.: "Mówić językami. 10 rozmów o polsko-niemieckiej dwujęzyczności", które jest jednym z wielu działań kampanii pt. "Dwa to więcej niż jeden" zrealizowanych wspólnie z Związkiem Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce w 2012 r.

Publikacja jest zbiorem wywiadów przeprowadzonych ze znanymi osobistościami ze środowiska Kościoła, nauki, kultury i mediów. Cechą wspólną, która łączy wszystkie te osoby jest ogromny wpływ dwujęzyczności na sukcesy życiowe każdej z nich. Praktyczne przykłady korzyści jakie daje polsko-niemiecka dwujęzyczność to najlepszy argument publicznej dyskusji i własnych przemyśleń nad zasadnością podjęcia trudu nauki języka niemieckiego. Czasami ten trud nie dotyczy jedynie języka, ale również kultury i dziedzictwa jakie poprzez ten język są przekazywane.

Dzięki temu wydawnictwu pragniemy zainspirować czytelników do własnych przemyśleń na temat polsko-niemieckiej dwujęzyczności w życiu każdego z nas. Mamy nadzieję, że zawarte w nim wywiady zachęcą Państwa do dalszego wspierania naszych wysiłków podejmowanych w celu promowania nauki języka niemieckiego.

Publikacja dostępna jest w DWPN Opole i DWPN Gliwice.

Rozmowy dostępne są także jako download w formacie PDF« wsteczKONTAKT
Beata Majnusz

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

ul. 1-go Maja 13/2

45-068 Opole

tel. 77 40 25 105
fax: 77 40 25 115

e-mail: beata.majnusz@haus.pl