Logo DWPN 1%

Słuchowisko pt. "Senator"
Dodaj do ulubionychMamy przyjemność poinformować, iż powstało słuchowisko "Senator" stanowiące nagranie fragmentów sztuki pióra Stanisława Bieniasza o tym samym tytule. Słuchowisko jest elementem edukacyjnym uzupełniającym wystawę Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej pt.: "Eduard Pant - Zwycięzca po latach. Opowieść o polityku i człowieku polsko-niemieckiego pogranicza

 

Od wielu lat dokładamy starań, aby upowszechnić wiedzę na temat żyjącego na początku XX wieku Eduarda Panta, byłego senatora, posła do sejmu śląskiego oraz wielkiego orędownika polsko-niemieckiego porozumienia, walczącego przez całe życie na rzecz pokojowego współistnienia obu narodów na Górnym Śląsku.

Nagrane na płycie CD słuchowisko stanowi element edukacyjny uzupełniający wystawę Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej pt.: "Eduard Pant - Zwycięzca po latach. Opowieść o polityku i człowieku polsko-niemieckiego pogranicza", którą szkoły, instytucje edukacyjne oraz organizacje pozarządowe mogą nieodpłatnie wypożyczyć.

Jesteśmy przekonani, iż dzięki dźwiękowej formie udało nam się stworzyć ciekawy i dla słuchaczy atrakcyjny element edukacyjny, który przyczyni się do dalszego przekazywania wiedzy o tej prawie zapomnianej postaci wspólnej, polsko-niemieckiej historii. Wierzymy, że innowacyjna forma przedstawienia życia i działalności Eduarda Panta nie tylko wzbudzi zainteresowanie słuchaczy dla historii regionu, ale także wzmocni otwartość wobec wielokulturowości wśród jego mieszkańców.

Zapraszamy do zapoznania się ze słuchowiskiem oraz do wykorzystania tego materiału na szkolnych bądź akademickich zajęciach o regionie i dziedzictwie wielokulturowym na Górnym Śląsku.

Realizacja przedsięwzięcia możliwa była dzięki wsparciu finansowemu Konsulatu Generalnego RFN we Wrocławiu oraz Konsulatu RFN w Opolu przy współpracy z Radiem Opole oraz z aktorami Teatru Polskiego w Bielsku Białej.

Jeżeli chcą Państwo otrzymać nieodpłatny egzemplarz słuchowiska (płyta CD) prosimy o kontakt

 

 « wsteczKONTAKT
Agnieszka Mucha, ifa-menadżerka ds. kultury w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej,

tel.: 32 461 20 70, faks: 32 461 20 71,

e-mail: agnieszka.mucha@haus.pl.

PARTNERZY
Partnerzy:


Konsulat Generalny RFN we Wrocławiu / Konsulat RFN w Opolu
Teatr Polski w Bielsku Białej

Patronat medialny:


Radio Opole