Logo DWPN 1%

Regionalna Akademia Obywatelska
Dodaj do ulubionychDom Współpracy Polsko-Niemieckiej na Regionalnej Akademii Obywatelskiej w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim

 

 

15 marca br. Dom Współpracy Polskie-Niemieckiej na zaproszenie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach wziął udział w projekcie „Regionalna Akademia Obywatelska”, realizowanym przez Wydział Informacji Europejskiej i Projektów Transgranicznych w ramach obchodów Europejskiego Roku Obywateli.

Projekt ten, adresowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego jest przedsięwzięciem bezpłatnym, promującym obywatelskie postawy poprzez możliwość poznania specyfiki projektów realizowanych przez III sektor.

W ramach tego projektu Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej przygotował i przeprowadził warsztaty w obszarze kultury, których tematem przewodnim były „Projekty kulturalne w dialogu międzynarodowym”. W warsztatach wzięła udział młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych
z Chorzowa, Mikołowa i Siemianowic Śląskich.

Na wybranych przykładach projektów kulturalnych DWPN zaprezentowano specyfikę tego typu przedsięwzięć. Następnie uczestnicy warsztatów, korzystając z pomocy i doświadczenia pracowników DWPN, zeprezentowali własne pomysły projektów kulturalnych, których celem była inicjacja i wspieranie dialogu międzynarodowego.

Warsztaty zostały bardzo dobrze ocenione przez młodzież i ich opiekunów, o czym świadczą podziękowania, które spłynę do nas po projekcie.

„W imieniu uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Chorzowie, chciałam podziękować Paniom za wczorajsze pouczające i wzbogacające naszą wiedzę spotkanie, na temat mniejszości narodowych. Poprowadziły Panie ciekawy w realizacji warsztat. :)”

Przebieg warsztatów Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz innych wydarzeń w ramach Regionalnej Akademii Obywatelskiej można śledzić na:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.171096246373771.1073741827.156407001176029&type=1« wstecz


HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej