Logo DWPN 1%

CSR po Europejsku
Dodaj do ulubionychW dniach 25-29 sierpnia do Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach zjechali liderzy organizacji młodzieżowych z 7 krajów Europy, aby uczestniczyć w kolejnej edycji warsztatów CSR na temat współpracy organizacji pozarządowych z biznesem.

Pięciodniowy kurs szkoleniowy poświęcony był problematyce budowania partnerstw. Podczas warsztatów uczestnicy z Bułgarii, Grecji, Litwy, Rumunii, Słowacji, Turcji oraz Polski poznali podstawowe zasady związane z budowaniem partnerstw z innymi organizacjami i instytucjami, w tym jak skutecznie zaplanować proces budowania partnerstwa, wyznaczyć i osiągnąć cele wspólnych działań.

Zajęcia prowadzone były przez doświadczonych trenerów współpracujących z DWPN - Aleksandrę Stanek, specjalistkę ds. współpracy NGO-Biznes oraz Krzysztofa Dudę, trenera edukacji pozaformalnej. Poza udziałem w zajęciach poświęconych współpracy z biznesem, uczestnicy mieli okazję skosztować industrialnej kultury Górnego Śląska, zjeżdżając 300 metrów pod ziemię w zabytkowej Kopalni GUIDO w Zabrzu, a podczas wieczoru spędzonego w Gliwicach zrobić pamiątkowe zdjęcie pod gliwicką radiostacją.

Projekt był współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu "Młodzież w działaniu".

Projekt podsumował dwujęzyczny przewodnik pt. Społeczna odpowiedzialność biznesu, a organizacje pozarządowe na temat współpracy z partnerami biznesowymi i CSR.

Więcej na temat Programu "Młodzież w działaniu" można dowiedzieć się na stronie www.youth.org.pl« wstecz


HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej