Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychZłoty Laur Umiejętności i Kompetencji dla Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej

Mamy ogromny zaszczyt poinformować Państwa o przyznaniu Domowi Współpracy Polsko-Niemieckiej Złotego Laura Umiejętności i Kompetencji.

 

 

 

 

 

Owe znamienne dla nas wyróżnienie odebrał z rąk Pani Prezydent Miasta Zabrze, Małgorzaty Mańki-Szulik, Pana Prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Tadeusza Donocika oraz Pana Prezydent Miasta Katowice, Piotra Uszoka, Pan Poseł Ryszard Galla, Prezes Zarządu DWPN

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach co roku organizuje jedno z największych wydarzeń kulturalnych w regionie – Laury Umiejętności i Kompetencji. Uroczystość ta każdego roku sprowadza na Śląsk najważniejsze postacie ze świata nauki, kultury, polityki i gospodarki.

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej został nagrodzony Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji 2012 za wkład w rozwój stosunków polsko-niemieckich i pogłębianie integracji Polski z Unią Europejską, poprzez budowanie społeczeństwa obywatelskiego, rozwój samorządności i prowadzenie dialogu interkulturowego. Doceniono również działalność wydawniczą DWPN oraz przedstawianie niełatwej wspólnej historii obu narodów, jak i próbę zmiany negatywnego postrzegania wielokulturowego dziedzictwa Górnego Śląska. Pokreślono rolę DWPN we wspieraniu i pogłębianiu przyjaznych stosunków polsko-niemieckich we współpracy z organizacjami mniejszości niemieckiej w Polsce oraz w popularyzacji wiedzy i inicjacji wspólnych przedsięwzięć w zakresie: nauki, kultury, historii, gospodarki, społeczeństwa i polityki obu krajów.

Już po raz XXI odbyła się uroczysta gala z okazji przyznania Diamentowych, Kryształowych, Platynowych i Złotych Laurów Umiejętności i Kompetencji. „Śląskim wawrzynem” zostały wyróżnione osobowości, firmy i instytucje, które odznaczają się szczególną aktywnością w procesie budowania gospodarki rynkowej, jej restrukturyzacji i adaptacji do standardów europejskich. Liczne grono znakomitych Laureatów to m.in.: Lech Wałęsa, Ojciec Święty Jan Paweł II, Javier Solana Madariaga, Jan Nowak Jeziorański, Aleksander Kwaśniewski, Vaclav Havel, Kardynał Stanisław Dziwisz, Profesor Władysław Bartoszewski, Profesor Leszek Balcerowicz, Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi, Bogdan Borusewicz czy Przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso. W tym roku Kapituła Laurów nagrodziła 63 osoby, firmy i instytucje w siedmiu kategoriach:

- Diamentowy Laur Umiejętności i Kompetencji
- Kryształowy Laur Umiejętności i Kompetencji
- Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji
- Platynowy Laur „Pro Publico Bono”
- Platynowy Laur „Ambasador Spraw Polskich”
- Platynowy Laur "Kultura i Media"
- Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji.

Diamentowym Laurem za rok 2012 został nagrodzony Pan Janusz Lewandowski, Komisarz europejski do spraw programowania finansowego i budżetu.

Uroczysta gala wręczenia Laurów Umiejętności i Kompetencji odbyła się 19 stycznia 2013r. o godz. 17.00 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Uroczystość zgromadziła ponad 2000 gości – parlamentarzystów, przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, rządu i samorządów terytorialnych oraz przedsiębiorców.« wstecz


HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej