Logo DWPN 1%

Webinaria: „Historie, które poruszają”
Dodaj do ulubionych 

   Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza wszystkich nauczycieli oraz edukatorów, którzy chcieliby prowadzić  lekcje na temat dyskryminacji w interaktywnym i nowoczesnym formacie, do udziału w Webinarium pt. „Storiesthatmove”.

Webinaria „historie, które poruszają 

ZOOM, link będzie wysłany przed spotkaniem 

Terminy w zależności od zgłoszeń uczestników, pomiędzy 16 czerwca a 2 lipca 2020r. 

Webinarium pt. Historie, które poruszają przeznaczone jest dla nauczycieli i edukatorów, którzy poszukują innowacyjnych narzędzi do rozmowy na tematy związane z dyskryminacją, wykluczeniem i zagadnieniami tożsamości. 

Celem webinarium jest prezentacja funkcjonowania platformy o tej samej nazwie, skierowanej do uczniów w wieku 14-17 lat oraz dyskusja na temat możliwości jej wykorzystania w pracy edukacyjnej. Zajęcia będą prowadzone w języku polskim i będą trwały ok. 60 minut.  

StoriesthatMove (https://www.storiesthatmove.org/pl/strona-glowna/) to innowacyjna platforma edukacyjna, której celem jest wspieranie edukacji antydyskryminacyjnej. Ten zbiór innowacyjnych i darmowych materiałów edukacyjnych online, został stworzony przez edukatorów Domu Anny Frank w Amsterdamie (Anne Frank House). Umożliwiają one prowadzenie lekcji z zakresu edukacji medialnej, postaw obywatelskich, przeciwdziałania dyskryminacji, rozwijają pytania dotyczące tożsamości. Projekt ten powstał w ramach współpracy międzynarodowej specjalistów z 7 krajów europejskich: Holandii, Niemiec, Austrii, Słowacji, Węgier, Ukrainy i Polski. Polskim partnerem projektu jest Stowarzyszenie Centrum Polsko-Niemieckie w Krakowie. 

Prowadzący: Mateusz Trojański - edukator Domu Anny Frank w Amsterdamie (Anne Frank House), polski koordynator międzynarodowego projektu StoriesthatMove — narzędzie do przeciwdziałania dyskryminacji oraz Anne Frank Youth Network — międzynarodowej sieci zaangażowanej młodzieży. Członek Stowarzyszenia Centrum Polsko-Niemieckie w Krakowie. Koordynator objazdowej wystawy edukacyjnej „Jestem Stąd. Polska Wielu Narodów.” Autor warsztatów edukacyjnych dla młodzieży oraz szkoleń dla nauczycieli i edukatorów. 

Webinariumodbędzie się na platformie ZOOM – Link do Meeting-Roomzostanie wysłany mailem, na adres podany w formularzu zgłoszeniowym.Odbędą się dwa spotkania o tej samej treści. Terminy będą dopasowane do potrzeb uczestników, na podstawie zgłoszeń z formularzy. 

Udział jest bezpłatny.Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Rejestracja odbywa się do 15. czerwca za pomocą formularza Google Forms, link:https://forms.gle/zVAxFQ3AaKRt37H18

 

Kontakt: 

 

Stefan Mehrens 

 

Mail:stefan.mehrens@haus.pl    

 

Tel: 32 230 60 18 

 

 

 

PARTNERZY:

 
« wstecz


HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej