Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychPublikacja „Chłopak z Wehrmachtu. Żołnierz Andersa” już dostępna!

Książka napisana przez Kamila Kartasińskiego  dotyczy wspomnień 17-letniego żołnierza Wehrmachtu, a następnie II Korpusu Polskiego, który brał udział w walkach na przedpolach „Festung Breslau” w styczniu-lutym 1945 roku.

Praca zawiera również obszerny biogram rotmistrza Rudolfa von Wittenburga, który był dowódcą Szymczyka oraz potomkiem rodu von Wittenburgów, których burzliwe losy, autor publikacji przedstawił wcześniej w artykule o Słokowie na naszej stronie Zapomniane Dziedzictwo.

Ponadto w książce znajdziemy ponad setkę nigdy wcześniej niepublikowanych zdjęć oraz dokumentów, które autor uzyskał poprzez kwerendę w archiwach polskich, niemieckich i brytyjskich. 

Czytelnik znajdzie w niej również kilka historycznych komentarzy, dotyczących skomplikowanych dziejów Górnego Śląska, takich jak problem Volkslisty czy służba Górnoślązaków w Wehrmachcie.

Publikację, nad którą patronat objął Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, można nabyć na http://hausbooks.pl/pl/ksiegarnia/chlopak-z-wehrmachtu-kamil-kartasinski« wstecz


HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej