Logo DWPN 1%

TSKN zaprezentowało aplikację mobilną SKGD-App!
Dodaj do ulubionychTowarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim (TSKN) zaprezentowało 22.11.2018 aplikację mobilną SKGD-App. Dzięki aplikacji informacje na temat wydarzeń odbywających się w TSKNie i Mniejszości Niemieckiej mają docierać w tym samym dniu publikacji do odbiorców aplikacji. To jedyna taka aplikacja wśród organizacji Mniejszości Niemieckiej w Polsce.

SKGD-App to aplikacja dedykowana przede wszystkim członkom Mniejszości Niemieckiej, ale także wszystkim mieszkańcom województwa opolskiego i sympatykom. Aplikacja przekazuje bardzo ważne treści związane z funkcjonowaniem organizacji (artykuły, informacje, zaproszenia). Strona internetowa, którą obecnie administruje Towarzystwo przekazuje swoim członkom bardzo wiele treści, jednakże te informacje nie docierają do części z nich, do większości nie docierają również na czas. Wynika to z tego, iż członkowie organizacji nie odwiedzają codziennie strony internetowej i nie śledzą na bieżąco wydarzeń, częściej koncentrując swoją aktywność internetową w mediach społecznościowych. Wdrożenie aplikacji mobilnej usprawni przekazywanie członkom Towarzystwa, a także osobom zainteresowanym podejmowanymi działaniami przez organizacje mniejszości niemieckiej informacji na urządzeniach mobilnych poprzez system notyfikacji. Notyfikacje wyświetlane są w taki sposób jak realizują to profesjonalne aplikacje społecznościowe typu facebook, twitter albo Google Plus.

Wdrożona funkcja ma na celu bezpośrednio po zamieszczaniu nowej informacji przez administratora portalu skgd.pl wyświetlanie jej w czasie rzeczywistym na ekranie urządzenia mobilnego w postaci powiadomienia. Wszystkie wydarzenia / aktualności wyświetlają się na urządzeniu mobilnym  w postaci krótkiej informacji wprowadzającej, natomiast po jej kliknięciu następuje przejście do głównej treści wydarzenia.

W aplikacji znajdują się również dodatkowe zakładki informacyjne, które opisują zakres działania TSKN, znajdziemy tam również dane kontaktowe organizacji oraz mapę jak dojechać do siedziby Towarzystwa. W związku z tym, iż odbiorcami portalu skgd.pl są osoby posługujące się zarówno językiem niemieckim jak i polskim aplikacja posiada opcję zmiany języka.

Aplikacja działa w środowiskach android i IOs, można ją pobrać w sklepie Google Play oraz App Store. Projekt i wdrożenie aplikacji zrealizowała firma Adapt-Systems. To pierwsza tego typu aplikacja wdrożona wśród organizacji Mniejszości Niemieckiej w Polsce.

Realizacja aplikacji była możliwa dzięki dotacjom Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec.

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim jest NGO skupiającym Niemców mieszkających na terenie obecnego województwa opolskiego i powiatu lublinieckiego. Członkowie organizują się w 321 kołach terenowych, w tzw. Deutsche Freundschaftskreise, które funkcjonują głównie na obszarach wiejskich, a których działalność opiera się na organizacji regularnych spotkań i organizacji inicjatyw społecznych.  Celem Towarzystwa jest podtrzymanie i pielęgnacja kultury, historii i języka niemieckiego. TSKN realizuje swoje cele poprzez organizację konkursów, przeglądów artystycznych, wyjazdów edukacyjnych, wydawanie publikacji, realizację projektów sportowych i edukacyjnych.« wstecz


HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej