Logo DWPN 1%

Publikacja „Górny Śląsk. Atlas dla dzieci”
Dodaj do ulubionychGórny Śląsk. Atlas dla dzieci” to wydawnictwo wyjątkowe i niezwykłe, dzięki któremu najmłodsi oraz ich rodzice wybiorą się w fascynującą wyprawę po Górnym Śląsku, leżącym dziś w obrębie dwóch polskich województw: śląskiego i opolskiego, oraz czeskiego kraju morawsko-śląskiego.

 

 

 

 

 

 

Publikacja jest swoistym przewodnikiem po kulturze, historii i geografii wielokulturowego i ze wszech miar ciekawego regionu. Na każdej z 22 kart atlasu czekają na czytelników wybitne postaci kultury, nauki czy techniki, bohaterzy legend i podań, nieznane lub zapomniane miejsca, i budowle, charakterystyczne dla regionu rośliny oraz zwierzęta, czy też smakowite, śląskie potrawy. Kolorowe mapy i ilustracje oraz ciekawe, i skondensowane opisy zachęcają zarówno do oglądania, jak i do czytania. Każda strona atlasu to okazja do odkrycia kolejnej z ekscytujących tajemnic Górnego Śląska. Publikacja jest wydana dwujęzycznie.

Szkoły z województwa śląskiego i opolskiego realizujące nauczanie języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej zapraszamy do odbioru jednego bezpłatnego egzemplarza publikacji.

Projekt został sfinansowany ze środków Konsulatu RFN w Opolu oraz Saksońskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.« wsteczPARTNERZY