Logo DWPN 1%

Czym jest polsko-niemiecka dwujęzyczność?
Dodaj do ulubionychCzym jest polsko-niemiecka dwujęzyczność? Na to pytanie znajdziecie Państwo odpowiedź w naszej najnowszej publikacji

Mamy przyjemność Państwa poinformować, iż Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Związkiem Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce wydał publikację będącą pokłosiem konkursu literackiego oraz fotograficznego pt. "Znaczenie polsko-niemieckiej dwujęzyczności w moim życiu". Organizowane w 2011 r. konkursy były jednym z wielu elementów kampanii promującej zalety polsko-niemieckiej dwujęzyczności pt. "Dwa to więcej niż jeden"
     
Publikacja ta zawiera nagrodzone w konkursie literackim teksty, jak również wybrane fotografie wykonane przez uczestników konkursu fotograficznego. Prace zawarte w niniejszej publikacji utwierdziły nas w przekonaniu, że szczególnie na terenach zamieszkałych przez mniejszość niemiecką, polsko-niemiecka dwujęzyczność odgrywa w życiu człowieka znaczącą rolę zarówno w doświadczeniach życia osobistego jak i zawodowego. Znajdujące się w naszym resume obrazy i teksty ukazują również wielokulturowość wynikającą z pozostałych na terenach Polski zamieszkałych przez ówczesnych Niemców śladów szeroko pojętej kultury niemieckiej.  

Wszystkich zainteresowanych naszym najnowszym wydaniem zapraszamy do odbioru bezpłatnej publikacji w siedzibie DWPN w Opolu bądź w Gliwicach. Jednocześnie informujemy, iż do uczestników konkursów publikacja zostanie wysłana drogą pocztową.
« wsteczKONTAKT
Beata Majnusz,

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. 1 Maja 13/2, 45-068 Opole,

tel. 77 40 25 105, faks: 77 40 25 115,

e-mail: www.haus.pl

PARTNERZY
Wydawcy:

Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w PolsceDom Współpracy Polsko-Niemieckiej 

 


 

Finansowanie:


Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec