Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychKolejne zakończone szkolenie w ramach wzmacniania struktur mniejszości niemieckiej

W miniony weekend (12-13.10.2012) w Łubowicach odbyły się kolejne warsztaty z cyklu „Wzmacniania struktur Mniejszości Niemieckiej w Polsce. Wyzwania współczesnego Niemca w świetle zmieniającej się świadomości regionalnej”.

W szkoleniu wzięło udział 25 przedstawicieli kół DFK z Województwa Śląskiego. Pierwszego dnia swoimi przemyśleniami na temat Spisu Powszechnego dzielił się pan Bernard Gaida, Przewodniczący Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce. Następnie o tożsamości Śląskich Niemców mówił pan Marcin Lippa, Przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego na Śląsku. Dzień zakończył się żarliwą dyskusją z udziałem dr Tomasz Grzyba, psychologa społecznego.

Sobotni dzień rozpoczęła pani dr Danuta Berlińska, która omawiała korzyści dla regionu płynące z działalności Mniejszości Niemieckiej. Zasady wnioskowania i rozliczania projektów przybliżyli uczestnikom pracownicy biura TSKN Województwa Śląskiego. Pod koniec warsztatów uczestnicy opracowywali w grupach nowe pomysły na projekty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nowatorskie projekty zostały przedstawione pozostałym uczestnikom, którzy przyznali, że są bardzo pomysłowe.

Fot. Joachim Makowski« wsteczKONTAKT
Dagmara Kozieł,

tel. 77 402 51 05,

e-mail. dagmara.koziel@haus.pl

PARTNERZY

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce

 

Finansowanie:

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec