Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychMapy prowadzące “Granicznym szlakiem”. Zapraszamy do korzystania!

Wszystkich zainteresowanych historią Górnego Śląska zapraszamy do bezpłatnego skorzystania z map z dwoma trasami prowadzącymi wzdłuż jednej z najtrwalszych granic w Europie.

 

 

W 2017 r. szczególnie pochyliliśmy się nad historią dawnej polsko-niemieckiej granicy na Górnym Śląsku. Uzupełnieniem otwartej niedawno wystawy są dwie trasy wycieczkowe, których szlak wiedzie przez miejscowości usytuowane wzdłuż historycznej polsko-niemieckiej granicy na Górnym Śląsku. Trasy wycieczek uwzględnią istniejące do dziś obiekty takie jak urzędy celne, graniczne dworce kolejowe i inne miejsca istotne w życiu ówczesnych mieszkańców terenów przygranicznych. Na pierwszej trasie zatrzymujemy się m.in. na stacji emigracyjnej w Mysłowicach oraz przy Trójkącie Trzech Cesarzy w Sosnowcu-Modrzejowie. Druga trasa przypomni nam m.in. dawne przejście graniczne w Gniazdowie oraz dawny rosyjski dworzec graniczny w Herbach.

Przygotowane mapki zawierają krótkie dwujęzyczne (polsko-niemieckie) opisy oraz zdjęcia miejsc do zwiedzania.

Do odbioru map zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a szczególnie osoby zaangażowane w działania na rzecz popularyzacji wiedzy o lokalnej historii.

Projekt został współfinansowany przez Gminę Woźniki.

Mapy dostępne są również poniżej:

Trasa 1

Trasa 2« wsteczKONTAKT

Julianna Klick

tel. 77/402 51 05

e-mail: julianna.klick@haus.pl

PARTNERZY

Gmina Woźniki