Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychRusza projekt TSKN na Śląsku Opolskim pn. „Opolskie bez tajemnic”.

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim 1 grudnia 2017 rozpoczyna serię spotkań poświęconych historii lokalnej w ramach projektu „Opolskie bez tajemnic”, jednego z projektów realizowanego w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Opolskiego.

Projekt realizowany jest przez TSKN w partnerstwie merytorycznym z Domem Współpracy Polsko-Niemieckiej, całość projektu finansowana jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.


Mieszkańcy powiatów: strzeleckiego i kędzierzyńsko-kozielskiego oddając głos na projekty w ramach pierwszego Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Opolskiego zdecydowali, że jedną z dwóch inicjatyw o zasięgu subregionalnym, której realizacja rozpocznie się jeszcze w tym roku, będzie inicjatywa członków Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim (TSKN) pt. „Opolskie bez tajemnic - Cykl spotkań, konkursów i wycieczek poświęconych historii, tradycji i kulturze regionu”. Projekt zakończy się w czerwcu 2018.


Celem zadania jest przybliżenie mieszkańcom województwa opolskiego bogatej i złożonej historii regionu w wielu aspektach. Projekt składa się z czterech części:

- Cykl 40-stu spotkań poświęconych historii lokalnej powiatu strzeleckiego i kędzierzyńsko- kozielskiego, gdzie w ciekawy sposób można będzie poznać skrywane tajemnice regionu.

- Konkursy skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych na interesujące przedstawienie wybranych aspektów historii lokalnej. Rezultatem konkursów będzie gala, podczas której zostaną nagrodzone prace uczestników.

- Cykl 10 wycieczek po subregionie, którym towarzyszyć będzie degustacja lokalnych produktów kulinarnych.

- Program wycieczek będzie stanowić podstawę opracowania przewodnika turystycznego „Spacerownika” w formie książkowej w nakładzie 1000 egzemplarzy. Publikacja ta będzie zawierać również nagrodzone prace uczestników konkursów.

 « wsteczKONTAKT

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim:

Sabina Gawlik
Koordynatorka Projektu
Sabina.gawlik@tskn.vdg.pl
Tel. 774021076   

Joanna Hassa
Rzeczniczka Prasowa TSKN
presse@tskn.vdg.pl
Tel. 690585505

PARTNERZY