Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych„Wzmacniania struktur Mniejszości Niemieckiej w Polsce”

Ruszamy z kolejną serią bezpłatnych szkoleń dla członków kół DFK nt. „Wzmacniania struktur Mniejszości Niemieckiej w Polsce” Wyzwania współczesnego Niemca w świetle zmieniającej się świadomości regionalnej”.

Koła DFK są podstawową jednostką wspierającą kulturę i język mniejszości niemieckiej. Dlatego ważny jest prężny ich rozwój. Toteż, Dom Współpracy Polsko - Niemieckiej wraz z partnerami, zgodnie z sugestiami zaproponowanymi przez uczestników poprzednich szkoleń pragnie zorganizować szkolenia które umożliwią dotarcie do szerszej grupy odbiorców projektów realizowanych przez Państwa koła DFK, które zwiększą czynne zaangażowanie młodzieży oraz innych członków.

W ramach szkolenia zostaną poruszone następujące tematy: analiza Narodowego Spisu Powszechnego, projekty jako pomoc w podtrzymaniu tożsamości, korzyści płynące dla regionu z działalności Mniejszości Niemieckiej oraz zasady finansowania projektów. Spotkanie te jest zorganizowane w formie warsztatowej, aby bardziej nakreślić praktyczne możliwości działania w ramach kół DFK.

Pierwszego dnia odbędzie się również dyskusja na temat problemów kół DFK.

Ponadto uczestnicy w ramach bezpłatnego szkolenia uzyskają wiedzę z zakresu angażowania społeczności lokalnej do większej aktywności na rzecz mniejszości niemieckiej.  

W ramach szkolenia będzie możliwość zaprezentowania Państwa najciekawszych projektów (dobrych praktyk). Osoby zainteresowane prezentacją swojego projektu zrealizowanego przez koło DFK są proszone o wypełnienie punktu 2. w karcie potwierdzającej uczestnictwo.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu w najbardziej dogodnym terminie: (terminy do wyboru)

  • 21-22 września 2012 r. Zakrzów, „Hotel Łucja”
  • 26-27 października 2012 r. Komorno, „Dworek Komorno”
  • 9-10 listopada 2012 r. Turawa, „Hotel Zacisze”

Prosimy o przesłanie zgłoszeń do dnia 17 września 2012r. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Serdecznie zapraszamy !!!!!

 « wsteczKONTAKT
Dagmara Prause - Kozieł,
tel.: (77) 40 25 105,
e-mail: dagmara.koziel@haus.pl,
DO POBRANIA

Formularz zgłoszeniowy [.doc]

Program [.doc]

PARTNERZY


Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej


Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce

 


Związek Młodzieży Mniejszości NiemieckiejMniejszość Niemiecka na Śląsku