Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych„II wojna światowa we wspomnieniach mieszkańców Górnego Śląska” i „Na powojennym Górnym Śląsku. Wspomnienia o wydarzeniach z lat 1945 – 1950” znowu dostępne!

Książki  powstałe w ramach projektu Archiwum Historii Mówionej - tom II i III ponownie są dostępne w naszych biurach  w Gliwicach i Opolu.
Jeśli  interesuje Państwa okres II wojny światowej na Śląsku z perspektywy jego mieszkańców, warto sięgnąć po publikację „II wojna światowa we wspomnieniach mieszkańców Górnego Śląska”. W III tomie AHM „Na powojennym Górnym Śląsku. Wspomnienia o wydarzeniach z lat 1945 – 1950” świadkowie historii przedstawiają powojenną rzeczywistość na Śląsku, z jaką przyszło im się zmierzyć.
Relacje zawarte w publikacji opowiedziane zostały z perspektywy mieszkańców niemieckiej i polskiej części Śląska, przesiedleńców z Kresów Wschodnich oraz pozostałych obszarów Polski .
Każdą z powyższych publikacji poprzedza wstęp dr Adriany Dawid, która przedstawia historyczny zarys opisywanych przez mieszkańców Górnego Śląska dziejów. 

 « wstecz


HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej