Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychZainteresowanym nauczycielom udostępniamy materiały dydaktyczne „Lichtensteiner Modell. Niemcy – nieznany sąsiad”

W ramach współpracy z Fundacją Daetz z Lichtenstein (Saksonia) udostępniamy zestaw materiałów dydaktycznych „Lichtensteiner Modell. Niemcy – nieznany sąsiad”.

 

Materiały przeznaczone są dla szkół podstawowych i gimnazjów. Programowo obejmują 5 dni lekcyjnych i wszystkie przedmioty, dzięki czemu stanowią dobrą podstawę do realizacji projektów promujących Niemcy i język niemiecki, takich jak np. Tydzień Języka Niemieckiego.

W ramach programu realizowanego na podstawie materiałów dydaktycznych „Lichtensteiner Modell” uczniowie poznają położenie geograficzne Niemiec, znamienite osobistości, a także zapoznają się z tematami dotyczącymi środowiska naturalnego Niemiec. Różnorodna kultura naszego sąsiada przybliżona zostanie na różne sposoby: poprzez muzykę, sztukę, budownictwo, tradycje i obyczaje, dania regionalne, cechy językowe. W centrum zainteresowania każdorazowo będzie refleksja nad różnicami w stosunku do kultury naszego kraju – Polski.

 

Materiały udostępniane są w ramach kampanii „Bilingua – łatwiej z niemieckim!”, realizowanej na rzecz polsko-niemieckiej dwujęzyczności.

 

Więcej informacji znajdą państwo również na stronie internetowej: http://www.lichtensteiner-modell.de/front_content.php?idcat=3&lang=1

 

Wszystkich zainteresowanych nauczycieli zapraszamy do współpracy!

 

W załączeniu znajduje się formularz zgłoszeniowy oraz regulamin udostępnienia materiałów.

W przypadku zainteresowania prosimy o wypełnienie i odesłanie formularza zgłoszeniowego.« wsteczKONTAKT

Julianna Klick

Tel. 77/ 402 51 05

e-mail: julianna.klick@haus.pl

DO POBRANIA

Formularz zgłoszeniowy[.doc]

Regulamin[.doc]

PARTNERZY